X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Gaz-System będzie właścicielem Baltic Pipe na Bałtyku aż do wybrzeża Danii

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 19:16
Sejmowe komisje energii oraz spraw zagranicznych jednogłośnie poparły w czwartek projekt ustawy o ratyfikacji umowy międzyrządowej z Danią ws. gazociągu Baltic Pipe. Projekt trafi teraz do II czytania w Sejmie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Posłowie nie mieli uwag do projektu, który upoważnia prezydenta do ratyfikacji międzynarodowej umowy z Królestwem Danii, tworzącej niezbędne ramy prawne dla projektu Baltic Pipe i dzielącej zadania pomiędzy inwestorów.

Jak podkreślał pełnomocnik rzadu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski, po stronie duńskiej umowa nie musi być ratyfikowana przez parlament i już została zatwierdzona. Jak zaznaczył, jest też komplementarna z umową duńsko-norweską ws. przyłączenia się do norweskiej sieci gazociągów na Morzu Północnym, która także została już podpisana.

Co przewiduje umowa? 

Umowa przewiduje, że polski operator przesyłowy gazu Gaz-System będzie właścicielem i operatorem podmorskiej części gazociągu aż po wybrzeże Danii - do tzw. ostatniego suchego spawu. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Gaz-System sfinansuje w całości budowę całej podmorskiej rury.

Umowa dotyczy również tłoczni gazu Everdrup na wyspie Zelandia. Jej właścicielem i operatorem będzie duński operator Energinet, jednak umowa międzynarodowa objęła również ten obiekt, ponieważ Gaz-System będzie partycypował w kosztach jej budowy. Konieczne były pewne uregulowania prawne takiej formy działalności.

W efekcie Prezes Urzędu Regulacji Energetyki uprawniony będzie do zatwierdzenia taryfy Gaz-Systemu uwzględniającej poniesione przez spółkę koszty na budowę, utrzymanie i eksploatację części gazociągu oraz tłoczni Everdrup - elementów infrastruktury znajdujących się poza terytorium Polski.

W umowie strony potwierdzają również, że będą wspierać inwestorów w przygotowaniu i realizacji projektu Baltic Pipe, tak aby został on ukończony do dnia 1 października 2022 r.

Baltic Pipe to projekt mający na celu połączenie Polski ze złożami gazu ziemnego na Norweskim Szelfem Kontynentalnym za pośrednictwem duńskiego systemu przesyłowego.

PAP, kw 

Zobacz więcej na temat: Baltic Pipe
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jest umowa z Danią nt. statusu niektórych części Baltic Pipe

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 16:40
Gaz-System będzie mógł być operatorem niektórych elementów systemu Baltic Pipe, leżących poza polskim terytorium. Odpowiednią umowę międzynarodową podpisali we wtorek przedstawiciele rządów Polski i Danii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia Europejska dofinansuje budowę gazociągu Baltic Pipe

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 13:59
215 milionów euro z unijnego budżetu zostanie zainwestowanych w budowę połączenia gazowego między Polską a Danią. Projekt Baltic Pipe znalazł się na liście europejskich projektów dotyczących infrastruktury energetycznej, które uzyskają dofinansowanie. Państwa członkowskie zaakceptowały wniosek Komisji w tej sprawie, opiewający w sumie na prawie 800 milionów euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie UE dla Baltic Pipe. Koniec z gazem z Rosji?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 20:04
Prawie 215 milionów euro z budżetu UE zostanie zainwestowanych w budowę gazociągu Baltic Pipe, połączenia gazowego między Polską a Danią - poinformowała Komisja Europejska. - Może się okazać, że w ogóle nie będziemy importować gazu z Rosji - tłumaczył w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Sawicki z Biznes Alert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Naimski: Polska uniezależni się od gazu z Rosji w 2022 roku

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 09:34
- Z końcem 2022 roku Polska uniezależni się ostatecznie od dostaw gazu z Rosji - zapowiedział na antenie Jedynki pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
rozwiń zwiń