X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kosmosu nie podbijemy, ale zdobywamy branżę badań kosmicznych

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 15:20
Konkurs "Konstelacje 2019" ma docenić tych, którzy mają największy wkład w polski sektor kosmiczny. Rząd planuje by do 2030 roku 3 proc. udziału w obrotach europejskiego sektora kosmicznego należało do Polski.
Audio
  • O polskich firmach, które coraz lepiej radzą sobie na rynku badań kosmicznych rozmawiał w radiowej Jedynce z ekspertami Marcin Jagielowicz.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

- Sektor badań kosmicznych jest jedną z najszybciej rosnących gałęzi polskiego przemysłu, mimo że Polska jest w Europejskiej Agencji Kosmicznej dopiero siódmy rok - mówił w radiowej Jedynce Bartosz Sokoliński z Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).

- Polski sektor kosmiczny rozwija się głównie w kierunku przetwarzania danych satelitarnych. Nie jest to podbój kosmosu jako taki, ale ma olbrzymie znaczenie - tłumaczył Paweł Pacek z ARP.

Zdaniem eksperta bardzo ważne jest wspieranie edukacji i zainteresowań młodych ludzi.

W czasie finału "Konstelacji 2019" zostanie podpisana umowa o inkubatorach wspierających nowe firmy z branży kosmicznej.

Inkubatory mają działać w sześciu polskich miastach. W konkursie "Konstelacje 2019" kapituła nagrodzi firmy w czterech kategoriach: Kosmiczna Firma Roku, Zagraniczny Sukces, Nadzieja Sektora Kosmicznego i Nagroda Specjalna.

Marcin Jagiełowicz, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska Strategia Kosmiczna już jest. Ale co z kadrami?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 20:38
Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz przedstawiła dziś założenia Polskiej Strategii Kosmicznej. Ma to być część Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski Kret poleci na Marsa. Duży potencjał naszego sektora kosmicznego

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 14:21
Polski robot Kret poleci na Marsa w ramach misji NASA InSight w 2018 roku - powiedział w środę na konferencji prasowej dr Jerzy Grygorczuk, wiceprezes firmy Astronika. "Kret" będzie pierwszym kompletnym systemem dostarczonym przez polski przemysł na tak istotną misję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska ma szanse do 2030 roku stać się ważnym graczem na mapie światowego przemysłu kosmicznego

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2017 15:00
Polskie firmy z sektora kosmicznego – mimo że jego rozwój trwa dopiero kilka lat – mają już na koncie wiele poważnych sukcesów, m.in. w zakresie łazików marsjańskich czy penetratorów. Rząd zgodnie z przyjętą strategią liczy, że dzięki stworzeniu sprzyjających warunków do rozwoju branży do 2030 roku stanie się ona poważnym graczem w Europie. Dziś poważnym wyzwaniem dla firm jest pozyskanie finansowania na projekty badawcze. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kadry dla sektora kosmicznego

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 17:09
Jedenastu stażystów rozpocznie wkrótce półroczne praktyki  w przedsiębiorstwach działających w sektorze technologii kosmicznych. To efekt podsumowania trzeciej edycji  programu "Rozwój kadr sektora kosmicznego", przygotowanej przez  Agencję Rozwoju Przemysłu i Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego.
rozwiń zwiń