X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polski sektor kosmiczny raczkuje, ale jego wartość będzie rosła

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 17:02
600 tysięcy euro przeznaczy wkrótce Europejska Agencja Kosmiczna na rozwój branży kosmicznej w Polsce. Agencja Rozwoju Przemysłu i trzy konsorcja złożone z firm i samorządów podpisały dziś porozumienie w tej sprawie. Doceniono też firmy, które w raczkującą Polscą kosmonautykę mają już swój wkład. 
Audio
  • Agencja Rozwoju Przemysłu i trzy konsorcja złożone z firm i samorządów podpisały dziś porozumienie w sprawie rozwoju branży kosmicznej w Polsce. O szczegółach była mowa w radiowej Jedynce w audycji Marcina Jagiełowicza.
Polskie firmy i ich zaawansowane technologie mają coraz większy udział w badaniach kosmosu.
Polskie firmy i ich zaawansowane technologie mają coraz większy udział w badaniach kosmosu.Foto: Shutterstock.com/ixpert

Według rządu - do 2030 roku Polska ma mieć 3 procent udziału w europejskim sektorze kosmicznym.

Podpisane porozumienie to pierwszy krok do tego by w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Rzeszowie, Warszawie i Wrocławiu działały punkty wsparcia dla nowych firm z branży kosmicznej.

W październiku ostateczną decyzję podejmie Europejska Agencja Kosmiczna.

- To duży zastrzyk finansowy, ale też dostęp do mentorów - mówił w radiowej Jedynce Dariusz Śliwowski, wiceprezes ARP

W Polsce udało się podobnie jak wcześniej we Francji czy Szwajcarii zebrać pod jednym szyldem kilka konsorcjów - dodał wiceprezes PARP.

Wciąż początkujący sektor kosmiczny może się pochwalić 80 obiektami wysłanymi w kosmos. Wśród nich PW-Sat2 wysłany w grudniu przez studentów z Politechniki Warszawskiej, którzy otrzymali dziś nagrodę specjalną.

- Projekt trwał 6 lat - mówił Dominik Roszkowski, jeden z koordynatorów projektu.

W czasie konferencji doceniono też firmy i osoby w kategoriach: kosmiczna firma roku, zagraniczny sukces i nadzieja sektora kosmicznego.

- Podpisane dziś porozumienie zamyka wielomiesięczne prace - oceniła Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii

Według ARP sektor kosmiczny w Polsce jest warty 150 mln zł i zatrudnia około 3 tys. osób.

Marcin Jagiełowicz, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak