X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rzecznik Praw Podatnika. Wiemy czym będzie się zajmował

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 13:20
Będzie mógł wstrzymać egzekucję podatków, mediować i doradzać ministrowi finansów. Wiemy coraz więcej o instytucji Rzecznika Praw Podatnika. Ma pomagać nie tylko biznesowi, ale przede wszystkim zwykłym ludziom.
Audio
  • Na czym będzie polegała rola nowej instytucji, czyli Rzecznika Praw Podatnika? O tym szerzej w audycji na antenie radiowej Jedynki przygotowanej przez Marcina Jagiełowicza.
Pod koniec roku ma się odbyć konkurs, w którym zostanie wyłoniony Rzecznik Praw Podatnika.
Pod koniec roku ma się odbyć konkurs, w którym zostanie wyłoniony Rzecznik Praw Podatnika.Foto: shutterstock, Akira Kaelyn

Pod koniec roku ma się odbyć konkurs, w którym nowy rzecznik zostanie wyłoniony. Tak by pracę mógł zacząć od przyszłego roku.

Nowe otwarcie

- To ma być nowe otwarcie na linii administracja-podatnik. Nowy rzecznik ze swoimi szesnastoma zastępcami, ponad trzydziestoma przedstawicielstwami i zespołem ekspertów ma między innymi prowadzić - nieznaną dotąd - mediację między podatnikiem, a fiskusem. Sprawami podatkowymi już teraz zajmuje się na przykład rzecznik małych i średnich przedsiębiorców - ale podatki nie dotyczą tylko biznesu - mówił w radiowej Jedynce Filip Świtała, wiceminister finansów.

Nowy rzecznik ma być wybierany w konkursie. Ostatecznie to minister finansów wskaże jednego z dwóch przedstawionych mu kandydatów. Sześcioletnia kadencja ma zapewnić niezależność rzecznika od resortu.

Jakie kompetencje?

- Najważniejsze cechy nowego rzecznika to apolityczność i doświadczenie - powiedział Arkadiusz Pączka z Pracodawców RP.

Wśród kompetencji nowego rzecznika Pracodawcy RP widzieliby na przykład wstrzymywanie kontroli w firmach.

W zeszłym tygodniu instytucji rzecznika zielone światło dał Komitet Stały Rady Ministrów. Projekt może trafić do parlamentu na przełomie kwietnia i maja.

Marcin Jagiełowicz, ak, NRG


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa podatkowa rzeczywistość. Co się zmieni w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 16:26
Nowy rok oznacza dla wielu firm sporo zmian podatkowych, ale część dotyczy nie tylko biznesu. Od tego roku PIT wypełni za nas fiskus. Wchodzi też w życie podatek od przeniesienia biznesu za granicę i danina solidarnościowa. Mały biznes od wczoraj obowiązuje pakiet 50 zmian, a wiele z nich dotyczy podatków.
rozwiń zwiń