X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rynek piwa zmienia oblicze. Nowe smaki poszukiwane

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 13:02
Branża piwowarska zaliczyła rekordowy miniony rok - pomogła pogoda i mecze piłkarskie. Rośnie też szybko na rynku udział piw bezalkoholowych. W Polsce jest on najwyższy w UE.
Audio
  • W radiowej Jedynce szef Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Bartłomiej Orzycki - mówił o nowych trendach na rynku piwa w Polsce. (Aleksandra Tycner)
Na polskim rynku piwa konsumenci poszukują nowych smaków i droższych piw.
Na polskim rynku piwa konsumenci poszukują nowych smaków i droższych piw.Foto: Pixabay

Jak powiedział w radiowej Jedynce szef Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Bartłomiej Orzycki - z zeszłorocznych danych wynika, że mamy do czynienia z dwoma trendami.

Nowe trendy, nowe smaki

Pierwszy to znacznie szybszy wzrost wartości rynku niż samego wolumenu, co oznacza, że maleje spożycie piw tzw. segmentu ekonomicznego, czyli najtańszych piw sprzedawanych pod markami własnymi.

Drugi trend to wysoka dynamika sprzedaży piw bezalkoholowych, poszukiwanie przez klientów tzw. piwnych specjalności, eksperymentowanie z różnymi nowymi smakami oraz wzrastający popyt na piwa z wyższej półki i droższe.

Rośnie cena 

- Ogólnie widać trend, że ceny piwa idą w górę, co jest m.in. wynikiem wzrostu kosztów jego produkcji - powiedział Bartłomiej Orzycki. 

Aleksandra Tycner, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: rynek piwo Aleksandra Tycner
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak