X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Firmy płacą coraz więcej, coraz więcej zatrudniają

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 12:20
Przedsiębiorcy nadal pozytywnie oceniają kondycję polskiej gospodarki - wynika z najnowszej prognozy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Ok. 33 proc. planuje w najbliższym czasie zwiększenie zatrudnienia, a 35 proc. - wzrost wynagrodzeń.
Firmy nadal planują zatrudniać nowych pracowników.
Firmy nadal planują zatrudniać nowych pracowników.Foto: shutterstock

Najnowszy odczyt tzw. indeksu Busometr - wskaźnika pokazującego stopień optymizmu małych i średnich przedsiębiorców oraz ich planowane działania w perspektywie najbliższego półrocza - wyniósł 55,2 pkt. i jest zbliżony do badania z II połowy 2018 roku - poinformował ZPP.

Dobre nastroje

Z odczytu indeksu wynika, że 33 proc. ankietowanych przedsiębiorców planuje w najbliższym czasie zwiększenie zatrudnienia, a 35 proc. deklaruje wzrost wynagrodzenia.

- Ewidentnie widać, że nastroje dotyczące sytuacji na rynku pracy pozostają bardzo dobre: firmy płacą coraz więcej, coraz więcej zatrudniają. Wygląda na to, że ta tendencja się utrzyma - twierdzi prezes ZPP Cezary Kaźmierczak, podsumowując wyniki Busometru. Jego zdaniem przedsiębiorcy spodziewają się kontynuacji dobrej koniunktury.

Biznes potrzebuje stabilizacji aby inwestować

Zaznacza jednak, że niepokoić może odczyt dotyczący inwestycji, którego ogólna wartość wyniosła 45 pkt. i była o 8,7 pkt. niższa w porównaniu z poprzednim półroczem. Ponad połowa badanych (55 proc.) zadeklarowała plany inwestycyjne, a 45 proc. nie planuje działań w tym zakresie.

Dużą skłonność do inwestowania wykazują przedsiębiorcy z sektora małych przedsiębiorstw (52,3 pkt), mniejszy optymizm panuje wśród mikro i dużych przedsiębiorców (kolejno 41,4 i 47,6 pkt.).

- To jasny sygnał do rządu, że biznes potrzebuje stabilnego otoczenia regulacyjnego, żeby móc inwestować - podsumował Kaźmierczak.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wynagrodzenia: od nowego roku szykują się podwyżki. W jakich branżach?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 17:06
Z początkiem przyszłego roku ponad 40 procent pracodawców w Polsce planuje podwyżki dla swoich pracowników. Maleje jednak odsetek firm, które zamierzają zwiększyć zatrudnienie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Firmy narzekają na braki kadrowe. Największy niedobór pracowników na południu Polski

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 10:34
Spadające bezrobocie i dobra koniunktura gospodarcza sprawiają, że coraz bardziej brakuje rąk do pracy. W ciągu ostatnich dwóch lat wzrosła liczba firm, które narzekają na braki kadrowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz trudniej o pracowników

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 12:21
Blisko połowa pracodawców (49,7 proc.) deklaruje, że ma problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Ponad 16 proc. firm ogranicza nowe inwestycje ze względu na braki kadrowe. Tak wynika z najnowszej edycji raportu Work Service „Barometr Rynku Pracy X”.
rozwiń zwiń