X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Cyberberzagrożenia. Ataki coraz bardziej wyrafinowane

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 11:04
Firma Fortinet zaprezentowała wyniki najnowszego raportu o cyberzagrożeniach. Badania pokazują, że cyberprzestępcy w swojej działalności sięgają już nawet po memy, za pomocą których rozprzestrzeniają szkodliwe oprogramowanie.
Audio
  • O tym jak zabezpieczyć się przed cyberatakiem - była mowa w radiowej Jedynce w audycji przygotowanej przez Tomasza Matusiaka.
Cyberprzestępcy w swojej działalności sięgają po coraz bardziej wyszukane metody, ale są sposoby, aby się zabezpieczyć przed takim atakiem.
Cyberprzestępcy w swojej działalności sięgają po coraz bardziej wyszukane metody, ale są sposoby, aby się zabezpieczyć przed takim atakiem.Foto: Rawpixel.com/shutterstock

W ostatnim kwartale zeszłego roku roku analitycy wykryli złośliwe oprogramowanie wykorzystujące komendy ukryte w memach udostępnianych w mediach społecznościowych. Hakerzy wykorzystywali m.in. obrazki publikowane na Twitterze.

Uwaga na memy...

- Memy zawierały polecenia i komendy dotyczące zapisania zrzutu ekranu, przywłaszczenia sobie zawartości schowka czy sprawdzenia, jakie dokładnie procesy uruchomione są na zainfekowanym komputerze - mówiła w radiowej Jedynce Jolanta Malak z firmy Fortinet.

- Dla internautów memy ze złośliwym kodem nie różniły się niczym od innych tego typu obrazków w sieci - powiedziała ekspertka.

i na złośliwe reklamy

Łukasz Bromirski z firmy Cisco uspokaja. Jeżeli chodzi o ten konkretny atak, nie ma się co bać. Twitter usunął już konto wykorzystywane do kontrolowania złośliwego oprogramowania.

Raport Fortinetu wskazuje, że istotnym problemem są również złośliwe reklamy. To jedna czwarta wszystkich przypadków złośliwego oprogramowania w Europie.

Tomasz Matusiak, ak, NRG

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czego dowodzi afera Cambridge Analytica?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 17:00
"Witamy na Facebooku, w największej na świecie społeczności. Skontaktujemy cię z twoimi przyjaciółmi i pozwolimy ci poznać nowych" – zachęca reklamówka społecznościowego portalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internetowe pułapki. Co akceptujemy w regulaminach?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 18:08
Bezpieczeństwo danych osobowych dotyczy nie tylko naszego nazwiska, daty urodzenia czy miejsca zamieszkania. To także przyzwyczajenia, codzienne zachowania czy tajemnice. Te ostatnie szczególnie interesują cyberprzestępców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

17 sierpnia 1991 r. Tego dnia wysłano w Polsce pierwszy e-mail

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 13:03
W październiku obchodzimy Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa. Towarzyszą mu konferencje i warsztaty, które mają za zadanie podnieść świadomość społeczeństwa na temat cyberbezpieczeństwa i nowoczesnych technologii. 17 sierpnia 1991 roku to data, którą uważa się za początek ery Internetu w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyberprzestępczość może sparaliżować zarówno internautę, jak i państwo

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 19:04
W latach 90-tych XX wieku internet z siłą huraganu wdarł się w nasze życie i w całości je odmienił. Obecnie telefony komórkowe mają większą moc obliczeniową niż jeszcze ćwierć wieku temu komputery stacjonarne, a w każdej chwili możemy połączyć się z dowolnym zakątkiem ziemskiego globu.
rozwiń zwiń