X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polski eksport meblami stoi, ale nasze marki pozostają anonimowe

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 17:45
Czy Polska nadal jest potentatem rynku meblowego? Na tak postawione pytanie na antenie radiowej Trójki w audycji "Bardzo Ważny Projekt" odpowiadał Tomasz Wiktorski - Zespół B+R Studio, Analizy rynku meblarskiego.
Audio
  • W audycji "Bardzo Ważny Projekt" w radiowej Trójce - Tomasz Wiktorski - Zespół B+R Studio, Analizy rynku meblarskiego - mówił o perspektywach stojących przed polską branżą meblarską. (Wiktor Legowicz)
Polska to obecnie drugi w Europie po Niemczech eksporter mebli.
Polska to obecnie drugi w Europie po Niemczech eksporter mebli.Foto: Pixabay.com

Jak mówił gość - polski rynek meblarski rósł nieustannie przez ostatnie trzy dekady. Do wzrostu sprzedaży na rynku krajowym przyczyniają się wydatki klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych, "bo coraz więcej uwagi przywiązujemy do tego jak mieszkamy i do tego jak wyglądają nasze biura".

Zdaniem eksperta - rynek meblarski także odczuwa deficyt rąk do pracy i wzrost wynagrodzeń. Rośnie cały czas zatrudnienie, które w zeszłym roku przekroczyło w branży meblarskiej 200 tys. osób.

W Europie pod względem eksportu mebli Polska zajmuje drugie miejsce po Niemczech, choć niedawno wyprzedziliśmy tradycyjnych liderów Włochów. Na świecie z ogromną przewagą liderem eksportu mebli są Chiny.

Niemcy, to dla nas - zauważył ekspert - z jednej strony konkurent, a z drugiej cel sprzedaży - bowiem wydatki na meble są w tym kraju 10 razy wyższe niż w Polsce.

Jak zauważył Tomasz Wiktorski - polskim markom meblowym nie udało się mimo wysokiego eksportu odnieść znaczącego sukcesu i proces budowania marki "to praca do odrobienia".

Wiktor Legowicz, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak