X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Premier: internacjonalizacja to szansa dla polskich małych i średnich firm

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 11:20
Premier Mateusz Morawiecki powiedział podczas inauguracji wrocławskiego Centrum Obsługi Przedsiębiorców przez Agencję Rozwoju Przemysłu we Wrocławiu, że rząd tworzy coraz lepsze warunki dla ich funkcjonowania a małe i średnie firmy powinny wychodzić poza granice Polski.
Audio
  • Premier Mateusz Morawiecki powiedział podczas otwarcia wrocławskiego Centrum Obsługi Przedsiębiorców, że rząd tworzy coraz lepsze warunki dla funkcjonowania krajowych firm. Podkreślił, że rządowe wsparcie dla przedsiębiorców pomaga im wejść na rynek europejski. (IAR/TVPInfo)
Premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia wrocławskiego Centrum Obsługi Przedsiębiorców.
Premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia wrocławskiego Centrum Obsługi Przedsiębiorców.Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Szef rządu podkreślił, że rządowe wsparcie dla przedsiębiorców pomaga im wejść na rynek europejski.

- Polskie małe i średnie firmy potrzebują internacjonalizacji. To jest szansa dla małych i średnich firm wyjścia poza granice Polski, podbijania zwłaszcza rynku europejskiego, ale oczywiście nie tylko - mówił Mateusz Morawiecki.

Wyjaśnił, że polskie przedsiębiorstwa są "trochę jeszcze za małe na całe świat, ale już często za duże na Polskę". Dodał, że przedsiębiorstwa opanowują swoją niszę w ramach poszczególnych regionów Polski, po czym są zdolne do eksportu.

Mówił, że nie mamy wielkich globalnych przedsiębiorstw, czempionów na skalę międzynarodową.

- My, według kryteriów międzynarodowych, mamy tylko małe i średnie przedsiębiorstwa. Więc upominając się o nie - a właściwie nie ma Rady Europejskiej w Brukseli, podczas której bym tego nie robił - jednocześnie też upominamy się o przedsiębiorstwa polskie, o przedsiębiorców polskich, o możliwości wejścia na rynek europejski. Bo to jest dla nas ogromna szansa, żebyśmy tworząc tutaj podstawę, fundament działania w Polsce, wychodzili na Europę - zauważył szef rządu.

Premier przypomniał, że rząd na różne sposoby pomaga małym i średnim przedsiębiorcom m.in. poprzez opracowanie Konstytucji dla Biznesu i wprowadzając ulgi.

Podkreślił, że "zmniejszanie różnego rodzaju obciążeń oraz te zasady Konstytucji dla Biznesu - co nie jest zabronione, to jest dozwolone, zasada domniemania uczciwości - że one będą przenikały coraz głębiej do tkanki polskich przedsiębiorców, również tych małych i średnich".

Centrum Obsługi Przedsiębiorców ARP, w którego otwarciu wziął udział szef rządu, to miejsce gdzie przedsiębiorca uzyska informacje o nowej ofercie finansowej ARP S.A. oraz wsparcie koncepcyjne w przygotowaniu rozwiązań biznesowych dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

Wiceprezes ARP S.A. Paweł Kolczyński wyjaśnił, że zadaniem Centrum Obsługi Przedsiębiorców będzie otwarcie się Agencji Rozwoju Przemysłu na kontakt i rozmowę z przedsiębiorcami.

- Chcemy, aby to Centrum było miejscem, w którym przedsiębiorca, klient uzyska wsparcie w przygotowaniu rozwiązań biznesowych, w ich analizie, ocenie i dobrania odpowiedniego instrumentu finansowego, który te przedsięwzięcia pozwoli zrealizować - powiedział wiceprezes ARP S.A.

W COP przedsiębiorcy będą mogli skorzystać także ze wsparcia w zakresie ekspansji zagranicznej.

IAR/PAP, ak, NRG


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Morawiecki przedstawił "Konstytucję dla biznesu". Jaki da efekt?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 18:41
Ulgi dla rozpoczynających działalność gospodarczą, likwidacja numeru REGON czy odpowiedzialność urzędników za decyzje. To część zmian, które wprowadza Prawo Przedsiębiorców. "Konstytucję dla biznesu" przedstawił dziś wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. O projekcie mówili goście "Pulsu Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po spotkaniu premiera z przedsiębiorcami. Komentarz

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 22:13
"Celem rządu jest budowanie zaufania między administracją a biznesem, równowagi i harmonii w relacjach firm i urzędników, a służyć temu ma Konstytucja Biznesu. Działajmy ręka w rękę na rzecz polskiej gospodarki" - zaapelował do przedsiębiorców premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podatki, rozliczenia z ZUS-em, naruszenia konstytucji biznesu. Rzecznik MŚP wskazuje priorytety

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 15:52
Rozpoczęła prace Rada Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Pierwsze posiedzenie Rady zorganizowano w ministerstwie przedsiębiorczości i technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sto zmian dla firm. Widać zmiany na lepsze

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 15:58
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii podsumowuje działanie pakietu Stu zmian dla firm. Wiceminister przedsiębiorczości Mariusz Haładyj przypomniał, że jego resort niedawno zakończył ocenę zmian w Kodeksie Postępowania Administracyjnego, które obowiązują od ponad roku.
rozwiń zwiń