X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Szare foki wyległy na plaże. Chipsy i piwo im nie służą

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2019 08:15
Do połowy kwietnia na polskich plażach będzie można spotkać młode foki. Odradza się populacja fok szarych, których na całym Bałtyku żyje ok. 30 tys. sztuk. Ludzie często nie wiedzą jak zachować się w takiej sytuacji i np. dokarmiają foki czym popadnie.
Audio
  • W radiowej Jedynce Rafał Jankowski z WWF Polska - mówił, jak należy zachować się spotykając fokę, których jest obecnie dużo na bałtyckich plażach. (Aleksandra Tycner)
Foka szara.
Foka szara.Foto: Aleksandra Tycner

- Fok nie należy płoszyć ani zanadto się zbliżać, a jeśli są chore - wezwać pomoc - mówił w radiowej Jedynce Rafał Jankowski z WWF Polska.

- Do połowy kwietnia jest duże prawdopodobieństwo spotkania młodych fok-szczeniąt na plaży - dodał ekspert.

Zwrócił uwagę, że ludzie próbują dokarmiać napotkane foki chipsami i... piwem. Foka - zaznaczył - nie zawsze żywi się tym czym żywią się ludzie.

Całodobowy numer Błękitnego Patrolu WWF to - 795 536 009. W zeszłym roku wolontariusze organizacji odratowali 26 foczych maleństw.

Aleksandra Tycner, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak