X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wynajem aut w Unii ma być bardziej przejrzysty. Cena końcowa z wszystkimi kosztami

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 17:54
Pod wpływem presji ze strony Brukseli sposób postępowania, jeśli chodzi o wynajem samochodów dla klientów, zmienia pięciu liderów w sektorze wypożyczania aut - Avis, Europcar, Enterprise, Hertz i Sixt.
Audio
  • Wynajem samochodów w UE będzie bardziej przejrzysty - o szczegółach z Brukseli Beata Płomecka/IAR
Wielkie wypożyczalnie samochodów zobowiązały się uwzględnić wszystkie opłaty przy łącznej cenie podawanej podczas rezerwacji samochodu.
Wielkie wypożyczalnie samochodów zobowiązały się uwzględnić wszystkie opłaty przy łącznej cenie podawanej podczas rezerwacji samochodu.Foto: Pixabay

Komisja Europejska poinformowała, że część firm już wprowadziła zmiany, ostatnia wypożyczalnia zrobi to najpóźniej do pierwszego kwartału przyszłego roku.

Większa przejrzystość

Komisja od dawna naciskała na większą przejrzystość cenową podczas rezerwacji przez internet.

Wytykała, że wstępne wyliczenia zaniżano i ostateczna cena rezerwacji była wyższa po doliczeniu dodatków. Wypożyczalnie samochodów, naciskane na zmiany, zobowiązały się do uwzględnienia wszystkich opłat przy łącznej cenie podawanej podczas rezerwacji.

Więcej szczegółów w ofercie

Na stronie internetowej oferowana będzie cena końcowa, którą konsumenci będą musieli zapłacić. Ta opłata musi obejmować wszystkie dodatkowe koszty takie jak między innymi dopłaty paliwowe i dopłaty dla młodych kierowców. Wypożyczalnie zobowiązały się też do jasnego opisania w warunkach najmu, we wszystkich językach narodowych, kluczowych usług.

Chodzi o limit kilometrów, zasady dotyczące paliwa, warunki anulowania rezerwacji i wymagania dotyczące depozytów. W ofercie cenowej mają być też podane szczegóły dotyczące ubezpieczeń, czyli co jest uwzględnione w podstawowej cenie wynajmu w przypadku wystąpienia szkody.

IAR, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak