X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rekompensaty za wzrost cen energii dla przemysłu "na ostatniej prostej"

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 13:30
Projekt ustawy ws. rekompensat dla przemysłów energochłonnych trafi wkrótce pod obrady Rady Ministrów. Jesteśmy na ostatniej prostej - powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
Rosną ceny energii dla sektora przemysłowego.
Rosną ceny energii dla sektora przemysłowego.Foto: Pixabay

Jak zaznaczyła szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii, projekt rekompensat dla przemysłów energochłonnych "nie powstał w związku ze wzrostem cen energii w ubiegłym roku".

Trzy lata prac

- Pracowaliśmy nad nim niemal trzy lata. To są rozwiązania, które znane są w przemysłowych państwach UE: w Niemczech, we Francji, w Hiszpanii, gdzie koszt energii dla przemysłu, który najwięcej zatrudnia, najwięcej wnosi wartości dodanej do gospodarki, jest rekompensowany - wyjaśniła.

- Ten projekt jest po Stałym Komitecie. Po nim musieliśmy doprecyzować szczegółowe rozwiązania z Ministerstwem Finansów i Ministerstwem Energii. Jesteśmy naprawdę na ostatniej prostej. Za chwilę trafi on pod obrady Rady Ministrów, ponieważ determinacja i decyzja polityczna co do jego realizacji została podjęta - dodała minister.

Energia waży w kosztach produkcji

O wprowadzenie ulg dla przemysłu energochłonnego zabiega m.in. środowisko hutnicze, ale także np. przemysł cementowy, papierniczy, chemiczny i wydobywczy.

Właśnie w tych branżach największy jest udział energii w kosztach produkcji. W hutnictwie, zużywającym rocznie ok. 6 terawatogodzin energii, to nawet 40 proc. kosztów. 

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ceny energii dla przemysłu ostro w górę. Co to oznacza dla konsumentów?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 13:28
Cena uprawnień do emisji CO2 przekroczyła 20 euro za tonę. Rok temu stawka wynosiła 5 euro. Drożeje też węgiel, na którym oparta jest polska energetyka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego drożeje prąd?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 09:00
Rosną ceny energii elektrycznej na rynku hurtowym. Za dostawy prądu w przyszłym roku firmy będą musiały zapłacić o 50, a nawet 70 proc. więcej. Skala podwyżek dla gospodarstw domowych na razie nie jest znana. W tym przypadku taryfy przedstawiane przez operatorów zatwierdza Urząd Regulacji Energetyki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Energetyka prosumencka. "To się opłaca"

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 10:09
Głównym filarem programu "Energia plus" będzie energetyka prosumencka, rozporoszona - powiedziała w Radiu Kraków minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ME o cenach prądu: to nie pomoc publiczna

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 13:20
Rozwiązania, wprowadzone w ustawie dotyczącej cen prądu, nie są pomocą publiczną, bo oddziaływują na wszystkie podmioty na rynku energii elektrycznej, ustawa nie zmienia zasad rynku konkurencyjnego i jest zgodna z prawem UE - poinformowało Ministerstwo Energii.
rozwiń zwiń