X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Piątka PiS w Sejmie. Dziś o Emeryturze plus

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 08:40
Sejm zbiera się, by przyjąć m.in. ustawę o Emeryturze plus. Wczorajsze I czytanie projektu ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 r zostało odwołane. Posłowie powrócą do czytania tzw. Programu Emerytura plus dzisiaj.
Audio
  • Na rozpoczynającym się dziś posiedzeniu Sejmu posłowie zajmą się m.in. projektem ustawy Emerytura plus. O szczegółach w radiowej Jedynce w audycji opracowanej przez Tomasza Matusiaka.
Emeryturę plus w wysokości emerytury minimalnej, 1100 zł brutto, ma otrzymać ok. 10 mln osób.
Emeryturę plus w wysokości emerytury minimalnej, 1100 zł brutto, ma otrzymać ok. 10 mln osób.Foto: Glow Images/East News

Projekt zakłada, że Emeryturę plus w wysokości emerytury minimalnej, 1100 zł brutto, otrzyma prawie 10 mln osób.

Premier Mateusz Morawiecki zwracał uwagę, że emeryci są grupą, którą PiS stara się szczególnie wspierać. Najprawdopodobniej jutro projekt zostanie przegłosowany.

Rodzina 500 plus rozszerzona

Z kolei projekt ustawy rozszerzającej program Rodzina 500 plus dotyczący przyznania świadczenia na pierwsze dziecko, bez wymogów kryterium dochodowego został skierowany do konsultacji społecznych.

- Założenia programu chcemy szeroko konsultować - podkreśliła minister Rafalska.

Program Nowa Piątka będzie pozytywnym bodźcem dla naszej gospodarki mówił na antenie Radiowej Jedynki europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki.

Rozwój komunikacji lokalnej

Niebawem do Sejmu trafi też projekt na temat rozwoju komunikacji PKS. Rząd chce przywrócić zredukowane wcześniej połączenia autobusowe mniejszych miast i wsi. To bardzo dobra i ważna propozycja mówi Jarema Piekutowski z Nowej Konfederacji.

Jak zapewnia premier Morawiecki jeszcze tego lata ma być wdrożony zerowy PIT dla pracowników do 26. roku życia.

"Nowa piątka"

"Nowa piątka" PiS to: rozszerzony program 500 Plus również na pierwsze dziecko w rodzinie, zwolnienie z podatku PIT pracujących osób do 26 roku życia, obniżenie najniższej stawki PIT oraz "trzynastka" dla emerytów i rencistów.

Tomasz Matusiak, ak, NRG

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trzynasta emerytura od 1 maja. Nie trzeba nic wypełniać

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 09:10
Rząd przyjął projekt ustawy o wypłacie "trzynastki" dla emerytów. Emeryturę plus w wysokości emerytury minimalnej, 1100 zł brutto, otrzyma prawie 10 mln osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier w Sejmie: chcemy zadbać o tych, którzy pracowali długie lata

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 10:00
Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do Sejmu o przyjęcie ustawy o trzynastej emeryturze. W Izbie rozpoczęło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym w 2019 roku. 
rozwiń zwiń