X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

OSE Gdańsk 2019: jak zapewnić bezpieczeństwo energetyczne kraju?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 15:20
Program połączenia systemów elektroenergetycznych Litwy, Łotwy i Estonii z europejskim systemem przez Polskę wchodzi w fazę techniczną, ma poparcie wszystkich czterech rządów, a także Komisji Europejskiej - poinformował pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski podczas Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego w Gdańsku.
Audio
  • Pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej, Piotr Naimski - o programie połączenia systemów elektroenergetycznych Litwy, Łotwy i Estonii z europejskim systemem przez Polskę. (Cz.1/IAR)
  • Pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej, Piotr Naimski - o programie połączenia systemów elektroenergetycznych Litwy, Łotwy i Estonii z europejskim systemem przez Polskę. (Cz.2/IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, yuttana Contributor Studio

Synchronizacja ma zostać ukończona w 2025 roku. Pełnomocnik przypomniał, że oprócz tego budowane są połączenia gazowe pomiędzy polskim systemem i systemami Słowacji, Litwy i Czech. To jest nasz wkład we współpracę regionalną. 

Podkreślił, że współpraca z krajami regionu jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa energetycznego. Dodał, że Polska musi i chce współpracować z sąsiadami.

- W dzisiejszym świecie rynki energii, przepływ energii jest ponadgraniczny często - zauważył. 

Intencją organizatorów OSE Gdańsk 2019 jest zebranie przedstawicieli kluczowych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo energetyczne i gospodarcze kraju, polityków, ekonomistów oraz przedstawicieli świata biznesu i nauki celem przeprowadzenia dyskusji ukierunkowanej na zabezpieczenie polskiej gospodarki, a w szczególności strategicznych sektorów pod kątem ryzyk wynikających z sytuacji międzynarodowej oraz polityki UE.

Podczas Szczytu wśród poruszanych zagadnień znajdują się reorganizacji polskiego rynku energii jako konsekwencji polityki surowcowej państwa.

Patronem VII Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego jest Polskie Radio 24.

IAR, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata Dnia: nie będzie podwyżek prądu w 2019 roku

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 19:20
- Dziś w sprawie cen prądu, najgłośniej krzyczą ci, którzy są odpowiedzialni za złe negocjacje z UE, czyli Platforma Obywatelska - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, publicysta. Gościem Debaty Dnia był również Michał Płociński z Rzeczpospolitej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy obniżka akcyzy zapobiegnie podwyżce cen prądu?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 16:30
Obniżka akcyzy ma zapobiec podwyżkom cen prądu w 2019 roku. O tym, czy faktycznie tak będzie mówili eksperci na antenie radiowej Jedynki w rozmowie z Tomaszem Matusiakiem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skąd wyższe rachunki za prąd? Płacić czy nie płacić?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 12:30
Mimo, że ceny prądu zostały ustawowo zamrożone na poziomie z czerwca 2018 roku, to w praktyce wiele osób dostało wyższe rachunki. Wyższe stawki za prąd w tym roku mają także firmy i samorządy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes URE: ustawa ws. cen prądu wymaga pilnych zmian

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 11:55
Ustawa ws. cen prądu wymaga pilnych zmian; jest niejasna i nie pozwala na równoważenie interesów różnych stron - ocenia prezes URE Maciej Bando. Ustawa to efekt wcześniejszych nieudanych interwencji; przy zgodzie co do interpretacji, nawet słabe prawo może działać dobrze - odpowiada przedstawiciel ME.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczeństwo energetyczne Polski z niejasnym interesem w tle

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 20:43
– Pojawienie się takiej linii dystrybucyjnej w portfelu Enei było pewną anomalią. Poza tym transakcja ta nie miała sensu biznesowego – ocenił Marcin Roszkowski z Instytutu Jagiellońskiego. W 2011 roku spółka Enea podpisała zaskakującą umowę na przesył prądu. Dlaczego budzi ona kontrowersje? Jak wygląda sprawa bezpieczeństwa energetycznego Polski?
rozwiń zwiń