X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dzięki IKZE zapłacimy mniejszy podatek

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 09:10
Osoby, które w roku podatkowym dokonywały wpłat na IKZE (indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego), mogą odliczać poniesione przez siebie wydatki od uzyskanego dochodu.
Audio
  • W Polskim Radiu 24 Michał Krakowski analityk Notus Finanse wyjaśniał, jakie są zalety oszczędzania pieniędzy na indywidualnych kontach zabezpieczenia emerytalnego. (Justyna Golonko)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Jak wyjaśniał w Polskim Radiu 24 Michał Krakowski analityk Notus Finanse - dzięki temu zapłacimy mniejszy podatek. 

Rozliczając rok 2018 w odpowiedniej rubryce musimy wpisać jaka wpłaciliśmy na IKZE. Maksymalny limit wynosił nieco ponad 5,3 tysiąca złotych. Jeśli wpłaciliśmy mniej musimy wpisać wpłaconą kwotę.

Z ulgi mogą skorzystać także te osoby, które płacą podatek liniowy. Zainteresowanie IKZE systematycznie rośnie - mówił ekspert i podkreślił, że jest to instrument, który zachęca nas do regularnego oszczędzania, a wymierną korzyścią jest zaoszczędzenie na podatku i dodatkowych gromadzenie środków na przyszłą emeryturę.

Justyna Golonko, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego potrzebujemy oszczędności emerytalnych?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 13:13
Upowszechnienie dodatkowego oszczędzania na emeryturę podniesie wysokość przyszłych emerytur, zwiększy dostępność kapitału finansującego rozwój polskich przedsiębiorstw i długoterminowych inwestycji oraz ograniczy zależność polskiej gospodarki i giełdy od kapitału z zagranicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

IKZE

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 09:00
IKZE, czyli Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego, to forma dobrowolnego oszczędzania na emeryturę w ramach III filaru, powiązana z ulgami podatkowymi. Funkcjonuje od 2012 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile odliczyć od podatku mogą oszczędzający na emeryturę?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2017 15:00
Przy założeniu maksymalnej wpłaty na IKZE odliczenie w tym roku może wynieść ponad 1,6 tys. zł przy dochodach opodatkowanych według 32-proc. stawki PIT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

IKE i IKZE: ostatni dzwonek na skorzystanie z ulg w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 18:45
Właściciele Indywidualnych Kont Emerytalnych, czyli IKE, oraz Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego, czyli IKZE, mają ponad tydzień, aby wykorzystać tegoroczny limit wpłat.
rozwiń zwiń