X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dokładniejsza kontrola graniczna żywności. Podpisano porozumienie

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 13:10
W Głównym Inspektoracie Sanitarnym służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo żywności podpisały porozumienie w zakresie kontroli zwierząt i towarów wprowadzanych na terytorium Unii Europejskiej.
Audio
  • Jarosław Pinkas - Główny Inspektor Sanitarny - mówi o bezpieczeństwie żywności. (IAR)
  • Andrzej Romaniuk - Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych - mówi o bezpieczeństwie żywności. (IAR)
  • Paweł Niemczuk - Główny Lekarz Weterynarii - mówi, że Inspekcja Weterynaryjna ma najbardziej rozbudowaną infrastrukturę potrzebną do kontroli na zewnętrznych granicach Unii. (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Davizro Photography/Shutterstock.com

Państwowa Inspekcja Sanitarna, Inspekcja Weterynaryjna, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Inspekcja Handlowa Artykułów Rolno - Spożywczych będą współpracować przy przeprowadzaniu kontroli granicznej. 

Porozumienie ma na celu dostosowanie warunków przeprowadzania kontroli granicznych żywności, zwierząt, pasz i roślin do przepisów unijnych, które będą zmienione 14 grudnia tego roku. 

Jarosław Pinkas - Główny Inspektor Sanitarny podkreślił, że implementacja dyrektywy ma na celu skuteczną i szybką kontrolę. 

Andrzej Romaniuk - Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych zaznaczył, że chodzi o towary sprowadzane z krajów spoza Unii Europejskiej. 

Paweł Niemczuk - Główny Lekarz Weterynarii przyznał, że Inspekcja Weterynaryjna ma najbardziej rozbudowaną infrastrukturę potrzebną do kontroli na zewnętrznych granicach Unii. 

Zgodnie z podpisanym porozumieniem, współpraca będzie dotyczyć dostosowania obecnych miejsc przeprowadzania kontroli granicznych do nowych wymagań, ustalania zasad wspólnego korzystania z budynków i pomieszczeń oraz organizowania wspólnych szkoleń w zakresie kontroli granicznych.

IAR, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak