X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ile pieniędzy przekazali Ukraińcy pracujący w Polsce do swojego kraju w 2018 r.?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 16:13
Z roku na rok rośnie wartość transferów pieniężnych przekazywanych na Ukrainę przez pracujących w Polsce obywateli tego kraju. Jak informuje Narodowy Bank Ukrainy, w ubiegłym roku było to 3,6 mld dolarów.
.
.Foto: Polskie Radio

Transfery z Polski stanowią największą część przesyłanych środków przez wszystkich Ukraińców pracujących poza granicami.

W 2018 roku wszyscy ukraińscy emigranci przekazali na Ukrainę 11 mld dol., co stanowi 10 proc. PKB kraju i 4,5 razy przekracza inwestycje zagraniczne w ukraińską gospodarkę (które wyniosły 2,4 mld dol.).

NRG, jk

Zobacz więcej na temat: praca Ukraina LICZBA DNIA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ile polskich firm zatrudnia obywateli Ukrainy?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 09:17
Jak wynika z raportu "Barometr Imigracji Zarobkowej" Personal Service, już 39 procent dużych polskich firm zatrudnia pracowników z Ukrainy, a kolejne 29 procent zamierza ich poszukiwać w ciągu najbliższych 12 miesięcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraińcy w Polsce. Zostaną czy wyjadą?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 14:15
Projekt nowej ustawy imigracyjnej w Niemczech wywołał zaniepokojenie wśród polskich przedsiębiorców, którzy obawiają się odpływu Ukraińców z Polski i braku rąk do pracy. Eksperci uspokajają, że wymagania Niemców są tak wysokie, że sprostają im tylko nieliczni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraińcy zasilają swój kraj miliardami dolarów zarobionymi w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 11:44
Z roku na rok rośnie wartość transferów pieniężnych przekazywanych na Ukrainę przez pracujących w Polsce obywateli tego kraju. Jak informuje Narodowy Bank Ukrainy, w ubiegłym roku było to 3,6 mld dolarów, to ponad 3 proc. PKB Ukrainy.
rozwiń zwiń