X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Fitch Ratings utrzymała długoterminowy rating TAURONA

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 07:10
Agencja ratingowa zwraca uwagę na przyszłe wpływy z rynku mocy, znaczący udział regulowanego segmentu Dystrybucja w wyniku EBITDA Grupy oraz ograniczenie nakładów inwestycyjnych po zakończeniu budowy bloku 910 MW w Jaworznie.
Grupa Tauron realizuje szeroki program inwestycyjny.
Grupa Tauron realizuje szeroki program inwestycyjny.Foto: shutterstock

- Potwierdzenie przez agencję Fitch oceny ratingowej na poziomie BBB odzwierciedla stabilną pozycję rynkową Grupy TAURON. Pomimo ponoszenia znaczących nakładów inwestycyjnych, w tym realizacji budowy bloku w Jaworznie, Grupa koncentruje się na utrzymaniu stabilności finansowej i dotrzymaniu wskaźnika zadłużenia określonego w umowach finansowania. W kolejnych latach planujemy, że wartość inwestycji i wskaźnik zadłużenia ulegnie stopniowemu obniżeniu - powiedział Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

- Grupa TAURON z sukcesem uczestniczyła w trzech aukcjach głównych rynku mocy, w ramach których zawarliśmy umowy mocowe na lata 2021-2023. Łączne przychody Grupy TAURON z przeprowadzonych w tym roku aukcji wyniosą ponad 4,8 mld zł do 2037 roku. Co istotne, duża część tych środków trafi do TAURONA już w najbliższych latach - podkreślił Marek Wadowski wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia.

W Grupie realizowany jest program inwestycyjny, którego wartość w 2018 roku wyniosła ponad 3,7 mld zł. Największa część nakładów inwestycyjnych została przeznaczona na budowę bloku w Jaworznie, a także modernizację sieci dystrybucyjnej (1,1 mld zł) oraz budowę nowych przyłączy (676 mln zł).

Zaawansowanie budowy bloku w Jaworznie przekroczyło już 87 proc., a zakończenie inwestycji przypada na czwarty kwartał 2019 roku. Na teren budowy bloku w Jaworznie przyjechał pierwszy transport węgla. Po raz pierwszy w warunkach pracy przetestowane zostały więc układy, urządzenia i instalacje związane z nawęglaniem bloku.

Na rok 2020 planowane są niższe nakłady inwestycyjne i większe przychody z ukończonych inwestycji. Największa część wydatków inwestycyjnych będzie przypadać na Obszar Dystrybucji i ten trend będzie kontynuowany również w latach kolejnych.

Tauron, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sektor energetyczny neguje ekspertyzę Instytutu Jagiellońskiego dotyczącą cen prądu

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 15:30
Manipulacje, nierzetelność i brak obiektywizmu zarzucił Polski Komitet Energii Elektrycznej analizie Instytutu Jagiellońskiego. Eksperci instytutu podważają sensowność inwestycji w energetykę węglową i prognozują wzrost cen energii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tauron testuje drony do kontroli sieci energetycznych

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 14:00
Spółka Tauron Dystrybucja testuje różne rodzaje dronów pod kątem sprawdzania działania sieci energetycznych - w zadaniach inspekcyjnych, m.in. dzięki transmisji obrazu w czasie rzeczywistym. Firma sprawdza też rozwiązania w tym zakresie przygotowane przez start-upy.
rozwiń zwiń