X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

ARiMR pomaga grupom producentów rolniczych. Czas na wniosek do końca maja

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 08:35
Trwa piąty nabór wniosków o przyznanie pomocy na "Tworzenie grup i organizacji producentów rolnych". Wnioski można składać do 31 maja.
Audio
  • Wsparcie dla grup rolniczych. Czas na wniosek do końca maja (Dariusz Kwiatkowski/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Stockr

Katarzyna Gołębiowska, zastępca dyrektora departamentu grup i organizacji producentów w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mówi, że ze wsparcia mogą skorzystać grupy, które otrzymały decyzję o zatwierdzeniu planu biznesowego po 14 września 2018 roku. Z pomocy grupa może skorzystać tylko raz w czasie działalności. Wnioski należy składać osobiście, przez pełnomocnika lub poprzez przesyłkę rejestrowaną, a kierować je trzeba do dyrektora biura ARiMR, właściwego ze względu na miejsce, w którym grupa ma siedzibę.

Wsparcie stanowi procentowy ryczałt od wartości przychodów netto grupy producentów ze sprzedaży produktów, wytworzonych w gospodarstwach członków w poszczególnych latach i sprzedanych odbiorcom, które nie są członkami grupy oraz są niepowiązane osobowo lub kapitałowo z członkami grupy. Katarzyna Gołębiowska wyjaśnia, że pomoc przyznawana jest w okresie pierwszych pięciu lat funkcjonowania grupy. Obecnie procedowana jest zmiana przepisów, polegająca na zwiększeniu wysokości wsparcia. W pierwszym roku wyniesie ono 10 procent kwalifikowanej sprzedaży netto, za drugi - 9 procent, za trzeci - 8 procent, za czwarty - 7 procent, a za piąty - 6 procent. Roczny limit wsparcia wynosi 100 tysięcy euro.

Pomoc jest ryczałtowa, w zależności od skali osiągniętych przez grupę przychodów.

- Grupa może przeznaczyć ją na dowolne wydatki. Mogą to być inwestycje, opłacenie kosztów prowadzenia biura, zatrudnienie menedżera - pod warunkiem osiągnięcia w ciągu 5 lat celów, określonych w planie biznesowymn - podkreśla Katarzyna Gołębiowska.

Wnioski o wsparcie, w piątym naborze, będą przyjmowane do 31 maja. O uznanie organizacji rolników za grupę producenck  można  wnioskować przez cały rok.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz rozwoju obszarów wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie, materiał opracowany przez  Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Instytucja zarządzająca PROW 2014 – 2020 minister rolnictwa i rozwoju wsi, materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Dariusz Kwiatkowski, md

Zobacz więcej na temat: ARiMR rolnictwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak