X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ile kosztuje praca? Tanio nie jest

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 12:30
Z najnowszego raportu „Bariery w biznesie. Edycja 2019” wynika, że obecnie główną przeszkodą w rozwoju przedsiębiorstw w Polsce są wysokie koszty pracy – aż 68 proc. średnich i dużych firm twierdzi, że jest to dla nich „silna” bądź „bardzo silna” bariera w rozwoju. Na drugim miejscu znalazły się biurokracja i ceny energii.
Audio
  • Jacek Kowalczyk z Grant Thornton - wyjaśniał w radiowej Jedynce, co składa się na koszty pracy w Polsce. (Sylwia Zadrożna)
Badania pokazują, że pozapłacowe koszty pracy są dla pracodawców największym problemem w rozwoju firmy.
Badania pokazują, że pozapłacowe koszty pracy są dla pracodawców największym problemem w rozwoju firmy.Foto: Pixabay

Jacek Kowalczyk z Grant Thornton - wyjaśniał w radiowej Jedynce, że na koszty pracy w Polsce oprócz wypłaty dla pracownika składają się także składki, w tym emerytalne, rentowe, chorobowe czy zdrowotne.

Dla przykładu - koszt dla pracodawcy zatrudniającego pracownika na umowę o pracę za 5 tysięcy złotych brutto to de facto 6 tysięcy złotych - z czego na konto pracownika jest przelewane 3,5 tysiąca złotych.

- To właśnie te pozapłacowe koszty pracy są dla pracodawców największym problemem - zauważył ekspert.

Do tego od lipca wchodzą w życie Pracownicze Plany Kapitałowe, które zwiększą dodatkowo koszty dla pracodawców - ocenił Jacek Kowalczyk.

Sylwia Zadrożna, ak, NRG


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska mało atrakcyjna dla talentów

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 20:48
Polska zajmuje 39 miejsce w gronie 118 krajów przebadanych pod kątem atrakcyjności jeśli chodzi o wykształcenie, pozyskiwanie i rozwój utalentowanych pracowników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koszty pracy

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 14:40
O wysokości kosztów pracy decyduje w dużym stopniu wynagrodzenie pracownika, ale nie tylko. To co pracownik uzyskuje na swoim koncie, co dostajemy na rękę, czyli wypłata netto stanowi efekt opodatkowania całkowitego kosztu zatrudnienia.
rozwiń zwiń