X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jak połączyć biznes z pomaganiem osobom wykluczonym? Odpowiedź daje ekonomia społeczna

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 16:21
Ekonomia społeczna - to biznes, który przynosi zyski, ale jednocześnie daje szansę tym, którzy na rynku pracy mają trudniej - na przykład przez niepełnosprawność. W Warszawie odbywa się dwudniowe spotkanie, na którym firmy dzielą się swoimi doświadczeniami w tym zakresie.
Audio
  • Na czym polega ekonomia społeczna? Więcej na ten temat w audycji w radiowej Jedynce przygotowanej przez Marcina Jagiełowicza.
W Polsce działa ok. 100 tysięcy podmiotów ekonomii społecznej pomagających w znalezieniu pracy osobom niepełnosprawnym.
W Polsce działa ok. 100 tysięcy podmiotów ekonomii społecznej pomagających w znalezieniu pracy osobom niepełnosprawnym.Foto: Glow Images/East News

Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej to okazja do wymiany doświadczeń między tymi, którzy pomagają odnaleźć się na rynku pracy niepełnosprawnym, seniorom czy bezrobotnym. Takie miejsca istnieją w całej Polsce.

- Obecnie działa ok. 100 tysięcy podmiotów ekonomii społecznej. To połączenie biznesu i niesienia pomocy wykluczonym. Często niesłusznie - mówiła w radiowej Jedynce Anna Janiak, założycielka spółdzielni socjalnej Furia.

- Ekonomia społeczna może być też pomysłem dla mam, chcących wrócić na rynek pracy - oceniła Anita Pawlak ze Spółdzielni Społecznej Naturalna Żywność.

- Agencja marketignowa "Leżę i pracuję" udowadnia, że osoby niepełnosprawne mogą pracować na przykład przy profesjonalnych kampaniach - powiedziała prezes firmy, Maja Lipiak.

Forum Ekonomii Społecznej i Solidarnej w Warszawie odbywa się po raz trzeci. Dziś poza wymianą doświadczeń nagrodzono też najlepszych. Jutro dyskusje będą poświęcone temu jak ekonomia społeczna działa za granicą.

Marcin Jagiełowicz, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak