X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Rządy Pieniądza" Eksperci o niskim bezrobociu i poziomie aktywności zawodowej

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 11:07
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa poinformowała, że według wyliczeń resortu stopa bezrobocia w maju wyniosła 5,4 procent. To spadek o 0,7 punktu procentowego w skali roku. Z kolei według danych BAEL odrobinę wzrósł wskaźnik aktywności zawodowej (do 54%), choć nadal jest on o około 20 procent niższy niż w Niemczech. O informacjach z polskiego rynku pracy dyskutowali eksperci, goście "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24.
Audio
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay

Grzegorz Maliszewski z banku Millenium powiedział, że dane BAEL mogą nieco niepokoić. Jak mówił, nawet w szczytowych momentach koniunktury i aktywności Polska od wielu lat nie może pokonać pułapu 56 procent, mimo że spadające bezrobocie mogłoby sugerować, że całościowo pracuje coraz więcej osób. Ekspert wskazywał, różnice mogą wynikać z metodologii, ale bez wątpienia brak większego wzrostu może martwić.

- Efektywnie ten wskaźnik nie rośnie i patrząc na inne kraje on nadal jest na niskim poziomie - podkreślił.

Ekonomista Marek Wołos mówił, że problem z niską aktywnością zawodową Polaków, czy szerzej - problem z brakiem odpowiednich kandydatów do pracy, jest poważny i może zaważyć na tempie polskiego rozwoju.

- Z punktu widzenia długofalowego wzrostu gospodarczego kluczowe jest zwiększenie tego wskaźnika - zaznaczył Marek Wołos. Dodał, że brak większego wzrostu aktywności zawodowej Polaków nie wynika z postawy firm, które chcą zatrudniać nowych pracowników. Jego zdaniem spowodowane to jest spadającą liczbą osób w wieku produkcyjnym i rosnącą liczbą osób biernych zawodowo (np. emerytów).

Gospodarzem audycji była Anna Grabowska.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Polskie Radio 24, md

Zobacz więcej na temat: praca bezrobocie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spada bezrobocie w Unii Europejskiej. Polska w czołówce

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 13:35
Kolejny spadek bezrobocia w Unii Europejskiej i strefie euro, Polska w czołówce. Unijny urząd statystyczny Eurostat opublikował dane ze stycznia z których wynika, że stopa bezrobocia w strefie euro wyniosła 7,8 procent, a w całej Wspólnocie 6,6 procent. Polska z bezrobociem na poziomie 3,7 procent jest na piątym miejscu - informuje korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rządy Pieniądza". Jak aktywizować osoby trwale bezrobotne, czyli kto nie szuka pracy?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 10:33
Gośćmi audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24 byli: Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej, Monika Kurtek z Banku Pocztowego oraz Przemysław Kwiecień z XTB. Rozmawiano m.in. o ostatnich danych GUS pokazujących, że w marcu bezrobocie w Polsce spadło do poziomu 5,9 proc.
rozwiń zwiń