X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dzień Wolności Podatkowej. Od 8 czerwca pracujemy już na własne konto

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 16:35
W tym roku po 158 dniach przestajemy pracować na podatki, a zaczynamy na konto własne czy rodziny. 8 czerwca to symboliczny Dzień Wolności Podatkowej, wyliczany od 1994 roku przez Centrum Adama Smitha.
Audio
  • Czym jest tzw. Dzień Wolności Podatkowej? - wyjaśniali w radiowej Jedynce Aleksandra Tycner i jej rozmówcy. (Aleksandra Tycner)
Brak stabilności - to główna bolączka polskiego systemu podatkowego, twierdzi zgodnie większość ekspertów.
Brak stabilności - to główna bolączka polskiego systemu podatkowego, twierdzi zgodnie większość ekspertów.Foto: Pixabay

- Do tej daty - oczywiście umownie - pracujemy na rzecz wydatków rządowych, samorządowych i wszystkich innych publicznych - mówił w radiowej Jedynce Ireneusz Jabłoński, ekspert Centrum Adama Smitha.

Zmiana daty na późniejszą wynikła między innymi dlatego, że  tym roku dynamika planowanego wzrostu Produktu Krajowego Brutto, szacowanego na 5 procent,  będzie prawie dwa razy mniejsza niż dynamika wydatków sektora finansów publicznych - wyjaśniał ekspert.

Według Centrum Adama Smitha, system podatkowy w Polsce należy nie nowelizować lecz stworzyć od nowa z mniejszymi obciążeniami fiskalnymi. Jednocześnie, jak zauważył ekspert Centrum, od 1 lipca wchodzi największa obniżka podatkowa od 1989 roku, czyli 500 plus na każde dziecko.

- 8 czerwca to całkiem dobry wynik, choć lepszy był w zeszłym roku  - uważa Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej.

Piotr Soroczyński zgadza się, że system podatkowy powinien być stabilniejszy, ale mówi że z kapitałem w Polsce wcale nie jest już najgorzej.

Najpóźniej Dzień Wolności Podatkowej był w 1995 roku. Na swoje własne potrzeby zaczęliśmy pracować dopiero po 6 lipca.

Z kolei wynik ubiegłoroczny - 6 czerwca - był najlepszy od początku jego wyliczania w Polsce, czyli 1994 roku.

Aleksandra Tycner, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: podatki praca zarobki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak