X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wiceszef MPiT: "Polska mocno weszła do światowego krwioobiegu start-upowego"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 17:05
W najbliższych kilku latach Polska może stać się regionalnym centrum rozwoju start-upów - uważa wiceszef Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii Marcin Ociepa. Według niego cyberbezpieczeństwo i fundusze kapitałowe to branże, w których polskie start-upy mogą współpracować z niemieckimi.
Według MPiT w ciągu najbliższych siedmiu lat w Polsce ma szansę powstać 1,5 tys. firm tworzących wysokiej jakości innowacyjne technologie.
Według MPiT w ciągu najbliższych siedmiu lat w Polsce ma szansę powstać 1,5 tys. firm tworzących wysokiej jakości innowacyjne technologie.Foto: Pixabay

- Jedna trzecia funduszy venture capital współfinansowanych przez PFR Ventures ma charakter międzynarodowy. Oznacza to, że Polska mocno weszła do światowego "krwioobiegu" start-upowego, a poszukiwania start-upów obejmą różne rynki zagraniczne, w tym Niemcy – poinformował wiceminister Ociepa.

Start in Poland

Według wiceszefa MPiT dzięki uruchomionemu trzy lata temu największemu w Europie Środkowo-Wschodniej programowi dla start-upów Start in Poland, w ciągu najbliższych siedmiu lat w Polsce ma szansę powstać 1,5 tys. firm tworzących wysokiej jakości innowacyjne technologie. Ociepa podkreślił, że Start in Poland jest ściśle powiązany z innymi działaniami, głównie legislacyjnymi, mającymi na celu poprawę warunków działania innowacyjnych firm czy ich ekspansji zagranicznej.

- Rozwijając ekosystem start-upowy czerpiemy z wiedzy i doświadczeń innych krajów. Jesteśmy otwarci na organizację różnego rodzaju spotkań i wydarzeń start-upowych we współpracy z innymi krajami, w tym z Bawarią - tłumaczył Ociepa podczas czwartkowego spotkania z Hubertem Aiwangerem, wicepremierem i ministrem gospodarki, rozwoju regionalnego i energii Bawarii.

Dodał, że dla niemieckich funduszy VC/PE, które planują inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej Polska jest atrakcyjnym rynkiem, bo jest największą i szybko rozwijającą się gospodarką w regionie.

Polska regionalnym hubem

Zdaniem Ociepy w ciągu najbliższych kilku lat Polska ma szansę stać się regionalnym hubem dla rozwoju start-upów.

- Innowacje i nowoczesne technologie związane np. z cyberbezpieczeństwem i medycyną, to branże, w których polskie i niemieckie start-upy oraz fundusze kapitałowe mają możliwość współpracować - dodał.

Jak wskazało MPiT, podczas spotkania polskiego wiceministra przedsiębiorczości i technologii z bawarskim wicepremierem rozmawiano też o objęciu średnich firm ofertą bankowych instrumentów wsparcia inwestycji i eksportu.

- Poszerzenie dostępności instrumentów wsparcia dla eksportu i inwestycji jest szczególnie istotne z uwagi na pozycję Polski jako jednego z ważnych partnerów handlowych Bawarii - zaznaczył resort.

Bawaria partnerem

Bawaria jest największym pod względem powierzchni krajem związkowym Republiki Federalnej Niemiec (ok. 13 mln mieszkańców, z PKB 594 mld euro stanowiącym ok. 18,2 proc. PKB Niemiec) i nazywana jest niemiecką doliną krzemową ze szczególnie rozwiniętym sektorem kosmicznym.

Według statystyk niemieckich, w 2018 r. eksport Bawarii do Polski wynosił 7,7 mld euro, a udział Polski w eksporcie Bawarii ogółem - 4 proc. Bawaria pozostaje też dużym skupiskiem Polonii w Niemczech – mieszka tam ok. 200 tys. Polaków i osób polskiego pochodzenia.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak