X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polski przemysł jachtowy uznanym graczem na światowym rynku

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 14:20
Branża jest niszowa, ale prestiżowa i znana na całym świecie. Może przede wszystkim na świecie, bo ponad 90 procent produkcji jest eksportowana. Mowa o polskim przemyśle jachtowym, którego wyroby słyną z doskonałej jakości i elegancji.
Audio
  • O polskiej branży budowy jachtów, której luksusowe wyroby podbijają światowe rynki rozmawiano w radiowej Jedynce w audycji przygotowanej przez Aleksandrę Tycner.
Polskie jachty sprzedają się na świecie bardzo dobrze.
Polskie jachty sprzedają się na świecie bardzo dobrze.Foto: Pixabay

- Polski przemysł jachtowy jest uznanym graczem na światowym rynku, zwłaszcza w tym najpopularniejszym segmencie łodzi motorowych do 9 metrów z silnikiem zaburtowym - mówił w radiowej Jedynce Michał Bąk, sekretarz generalny Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych "Polskie jachty".

Jeszcze kilka lat temu Jarosław Jarema, dyrektor zarządzający firmy Akcenta mówił, że naszym eksporterom udało się znaleźć niszę wśród najbogatszych klientów.

- Dziś produkujemy równie luksusowe, ale i dużo więcej. Ponadto Polska zaczyna wyznaczać trendy - dodał Michał Bąk

Naszym atutem są znakomici fachowcy, także już na etapie projektowania. Nic dziwnego, że polskie jachty idą jak ciepłe bułeczki.

Naszą specjalnością są też luksusowe, spersonalizowane katamarany, jedne z najmodniejszych i najpopularniejszych łodzi w ostatnich latach. Ich ceny idą w setki tysięcy, a nawet miliony euro.

Branża jachtowa w Polsce liczy około 900 przedsiębiorstw i zatrudnia ponad 35 tysięcy ludzi. Obecnie ledwo nadąża z zamówieniami.

Aleksandra Tycner, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: Aleksandra Tycner firma
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak