X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Budowa łącza Harmony Link zagrożona? Polska musi uniezależnić system energetyczny od wpływów Rosji

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 14:30
Trwają spekulacje na temat możliwości zakłócenia prac przy budowie połączenia elektroenergetycznego Harmony Link między Polską a Litwą. Dziennik Gazeta Prawna opublikował opinię sugerującą, że budowa systemu elektroenergetycznego może być zagrożona działaniami Rosji.
Audio
  • Czy istnieje możliwość, jak sugerują niektóre polskie media, zakłócenia prac przy budowie połączenia elektroenergetycznego Harmony Link między Polską a Litwą? Odpowiedzi na to pytanie szukał na antenie radiowej Jedynki Tomasz Matusiak.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Glow Images/East News

Inwestycja synchronizacji systemów elektroenergetycznych państw bałtyckich z systemem kontynentalnym w Europie, pozwoli uniezależnić je od systemu postsowieckiego łączącego je obecnie z Rosją i Białorusią.

- Jednym z elementów koniecznych dla tej operacji jest połączenie kablem podmorskim Harmony Link do 2025 roku - mówił w radiowej Jedynce pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury Piotr Naimski.

Zwrócił również uwagę, że wszelkie inwestycje Polski, które mogłoby uniezależnić systemy energetyczne i dostawy energii od rosyjskich wpływów są na różne sposoby komentowane i kontestowane.

- Energetyka i surowce energetyczne są bardzo często narzędziem wykorzystywanym przez Federację Rosyjską do wywierania wpływu - komentował Marcin Roszkowski z Instytutu Jagiellońskiego.

Szczegółowe ustalenia co do tego, w jaki sposób Litwa, Łotwa, Estonia zostaną zintegrowane z europejską siecią elektroenergetyczną zapadły podczas czerwcowego szczytu UE w Brukseli.

Łącze Harmony Link ma zostać oddane do użytku do 2025 r., a budowa ruszyć za cztery lata.

Tomasz Matusiak. akg

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak