X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prawo będzie przyjazne przedsiębiorcom. Jest gotowy rządowy projekt

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 16:35
Rząd przyjął na dzisiejszym posiedzeniu Pakiet Przyjazne Prawo. Informację o zaakceptowaniu projektu potwierdziło ministerstwo przedsiębiorczości i technologii.Pakiet Przyjazne Prawo to ponad 60 rozwiązań, które mają ułatwić życie przedsiębiorcom.
Audio
  • Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz mówi o przyjętym przez rząd Pakiecie Przyjazne Prawo. (Cz.1/IAR)
  • Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz mówi o przyjętym przez rząd Pakiecie Przyjazne Prawo. (Cz.2/IAR)
Pakiet Przyjazne Prawo to ponad 60 rozwiązań, które mają ułatwić życie biznesowi.
Pakiet Przyjazne Prawo to ponad 60 rozwiązań, które mają ułatwić życie biznesowi.Foto: pixabay/rawpixels

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz podkreśla, że jednym z najważniejszych rozwiązań jest wydłużenie terminu rozliczania VAT-u w imporcie.

Jadwiga Emilewicz dodała, że przyjęto też rozwiązanie korzystne dla początkujących przedsiębiorców. Przez pierwszy rok działalności będą mieli prawo do popełnienia błędu, za który nie zostaną ukarani.

Nowe prawo umożliwi też rzemieślnikom zakładanie spółek bez utraty statusu rzemieślnika. Ponadto przedsiębiorcy zyskają ochronę konsumencką w relacjach z innymi przedsiębiorcami w zakresie nie dotyczącym charakteru działalności zawodowej. Na przykład mechanik samochodowy będzie mógł złożyć reklamację na zepsutą drukarkę, albo kupiony dla firmy ekspres do kawy.

IAR, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak