X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polska wysoko w dwóch prestiżowych rankingach. Warto u nas inwestować i pracować

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 13:50
W tym tygodniu poznaliśmy dwa rankingi, które pokazują, że nasz kraj pnie się w górę pod względem atrakcyjności inwestycyjnej oraz miejsc, gdzie warto żyć i pracować.
Audio
  • Czemu Polska zawdzięcza wysokie miejsce w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej oraz jako miejsce do pracy dla tzw. ekspatów? Odpowiedzi na to pytanie szukał w radiowej Jedynce Tomasz Matusiak.
Wysokie miejsce Polski w rankingach potwierdza atrakcyjność naszego kraju dla inwestorów zagranicznych.
Wysokie miejsce Polski w rankingach potwierdza atrakcyjność naszego kraju dla inwestorów zagranicznych.Foto: Pixabay

Ostatnio awansowaliśmy o 13 miejsc w rankingu nt. jakości życia oraz zajęliśmy 2 miejsce na świecie pod względem atrakcyjności inwestycyjnej.

W zestawieniu „CEO World Magazine”. sklasyfikowanych zostało 67 państw. Polska została uznana za drugi najatrakcyjniejszy na świecie kraj do inwestowania lub prowadzenia przedsiębiorstwa.

Ranking brał pod uwagę takie czynniki jak: korupcja, wolność (osobista, handlowa i walutowa), siła robocza, ochrona inwestorów, podatki, jakość życia, biurokracja i przygotowanie technologiczne.

- Odczuwamy duży napływ inwestycji zagranicznych do kraju - mówił w radiowej Jedynce Marcin Fabianowicz z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

- Wysokie miejsce Polski w rankingach potwierdza atrakcyjność naszego kraju dla inwestorów zagranicznych. Polska ma wiele atutów, które przyciągają firmy z całego świata - ocenił Piotr Wołejko, ekspert Pracodawców RP.

Pierwsze miejsce w zestawieniu CEO World Magazine zajęła Malezja. Kraj z Azji Południowo-Wschodniej wyprzedził Polskę o zaledwie 0,6 punktu.

Z kolei w rankingu krajów, gdzie najlepiej się żyje, zakłada rodziny i pracuje Polska awansowała na 13. pozycję.

- Chodzi o opinie ekspatów, czyli cudzoziemców, specjalistów, którzy opuścili ojczyznę, by podjąć pracę za granicą - skomentował Andrzej Kubisiak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Ekspaci widzą, że Polska jest krajem dającym im możliwości rozwojowe, szanse na awans oraz odpowiednie wynagrodzenie, podkreśla Kubisiak.

Ranking opinii ekspatów otwiera Szwajcaria. 82 proc. badanych, którzy przyjechali do tego kraju, deklaruje, że od czasu przeprowadzki poprawiła się ich jakość życia.

Tomasz Matusiak, akg

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Inwestycje w Polsce: ok. 95 proc. firm zagranicznych zainwestowałoby w Polsce ponownie

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 16:42
Polskę jako miejsce swoich inwestycji wybrałoby ponownie 94,5 proc. działających u nas firm zagranicznych; w 2018 roku było to 90,1 proc. - powiedział wiceszef MPiT Tadeusz Kościński. To najważniejszy wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej naszego kraju - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ranking: Polska dobrym miejscem do życia? Duży awans

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 14:50
Polska awansowała o 10 miejsc na 13. pozycję w rankingu HSBC Expat Annual League Table. W pierwszej trójce krajów, gdzie najlepiej się żyje, zakłada rodziny i pracuje znalazły się: Szwajcaria, Singapur, Kanada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska na 13. miejscu rankingu państw, w których warto żyć i pracować

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 15:55
Polska awansowała o 10 miejsc na 13. pozycję w rankingu HSBC Expat. W pierwszej trójce krajów, gdzie najlepiej się żyje, zakłada rodziny i pracuje znalazły się: Szwajcaria, Singapur, Kanada. 
rozwiń zwiń