X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Raport. Ukraińcy pracujący w Polsce liczą na wyższe wynagrodzenia

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 15:43
Z raportu Fundacji Wspierania Migrantów (EWL) wynika, że rosną oczekiwania Ukraińców zatrudnionych w Polsce.  Jak wyjaśniła Renata Ostrowska z EWL, ponad 50 procent badanych obywateli Ukrainy oczekuje wynagrodzenia znacznie wyższego niż minimalne. Chcą od 13 do 20 złotych na rękę za godzinę pracy.
Audio
  • Renata Ostrowska: ponad 50 procent badanych obywateli Ukrainy oczekuje wynagrodzenia znacznie wyższego niż minimalne (IAR)
  • Anatoliy Zymnin: blisko połowa Ukraińców nie zgodziłaby się pracować w Polsce bez podpisanej umowy (IAR)

Pracujący w Polsce Ukraińcy oczekują też bezpłatnego zakwaterowania i dodatkowych premii pieniężnych. Pojawiają się też życzenia bezpłatnej opieki medycznej czy bezpłatnej telefonii komórkowej - wskazuje Renata Ostrowska.

Legalne zatrudnienie ważne dla Ukraińców

Badanie wykazało też, że blisko połowa Ukraińców nie zgodziłaby się pracować w Polsce bez podpisanej umowy. Jak podkreśla Anatoliy Zymnin z EWL, rośnie świadomość, że umowa na piśmie daje gwarancję wypłaty wynagrodzenia i że odprowadzanie składek od wynagrodzeń daje w przyszłości gwarancję wypłaty emerytury.

Praca i emerytura

Na otrzymywanie polskiej emerytury liczy 38 procent badanych. 36 procent z nich na to nie liczy ale wielu Ukraińców nie podjęło jeszcze decyzji w tej sprawie - zwraca uwagę Anatoliy Zymnin.

Badanie przeprowadzono w okresie 17 kwietnia - 31 maja tego roku na próbie 855 dorosłych pracowników z Ukrainy, metodą bezpośredniego indywidualnego wywiadu.

PolskieRadio24.pl, md

Zobacz więcej na temat: praca
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak