X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kierowcy ominą Częstochowę obwodnicą. Otwarto fragment autostrady A1

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 15:40
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że ciąg A1 to kręgosłup komunikacyjny Polski. Szef rządu mówił o tym podczas uroczystości otwarcia autostradowej obwodnicy Częstochowy. Do użytku oddano odcinek A1 między węzłami Częstochowa Północ a Częstochowa Blachownia.
Audio
  • Premier Mateusz Morawiecki o otwarciu obwodnicy Częstochowy. (IAR)
.
.Foto: twitter/premierRP

Kierowcy zarówno pojazdów osobowych, jak i ciężarowych, mogą omijać Częstochowę głównymi jezdniami A1, bezkolizyjnie połączonymi już z rozbudowywaną obecnie krajową "jedynką". Obwodnica łączy się z oddanym w tym roku, liczącym 33 km, odcinkiem A1 do Pyrzowic, a dalej kierowcy mogą dojechać A1 do granicy z Czechami w Gorzyczkach.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Przed końcem roku powinniśmy pojechać kluczowym odcinkiem A1 koło Częstochowy

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że ukończenie inwestycji jest bardzo dobrą wiadomością między innymi dla mieszkańców Częstochowy. Dzięki temu, jak mówił premier, w mieście będzie mniej ciężarówek i poprawi się jakość powietrza. - Takie inwestycje zachęcają również do działania inwestorów i przedsiębiorców - zauważał Mateusz Morawiecki.

s71200.jpg
Krótszy czas podróży między Warszawą, Kielcami i Krakowem. Ważny odcinek S7 gotowy

- Dzisiaj oddajemy do użytku bardzo ważny odcinek, który wkrótce potem, po dokończeniu za parę lat tego odcinka A1 z Częstochowy do Piotrkowa Trybunalskiego, dokończy już tę główną autostradę Północ-Południe - zapowiedział szef rządu.

Dodał, że "to otwiera nas na handel, na turystykę z krajami południa Europy i znakomicie poprawia nasze warunki gospodarcze i jednocześnie też zwiększa ruch turystyczny".

Mateusz Morawiecki wspomniał też o budowie dwóch innych obwodnic: Zawiercia, w sprawie której podpisywana jest umowa, oraz Polkowic, gdzie - jak zadeklarował - również taka obwodnica powstanie.

IAR/PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: "Potrzebne są inwestycje w drogi lokalne, gminne i powiatowe"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 13:06
Otwarcie odcinka drogi S8 i rozbudowa dróg lokalnych podniosą standard życia Polaków do "poziomu prawdziwie europejskiego" - powiedział premier Mateusz Morawiecki przy węźle Wyszków Północ. Według zapowiedzi kolejny odcinek S8 będzie przejezdny "za parę dni".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: S-11 to droga życia dla środkowego Pomorza, która poprawi perspektywy gospodarcze

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 16:29
Mateusz Morawiecki zaznaczył, że na wszystkich poszczególnych etapach budowy drogi S-11 rozpoczęły się pewne prace. Zastrzegł, że jest to proces wieloletni. - To oczywiście są zazwyczaj prace o charakterze administracyjnym, przygotowawczym, zezwolenia środowiskowe - tłumaczył.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przed końcem roku powinniśmy pojechać kluczowym odcinkiem A1 koło Częstochowy

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 13:30
Do końca 2020 r. potrwają prace związane z zakończeniem inwestycji autostradowej obwodnicy Częstochowy w ciągu autostrady A1 - poinformował dyrektora GDDKiA Tomasz Żuchowski. Główny ciąg tej trasy powinien zostać oddany kierowcom jeszcze w tym roku
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krótszy czas podróży między Warszawą, Kielcami i Krakowem. Ważny odcinek S7 gotowy

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 15:20
Prawie pięć miesięcy przed terminem kontraktowym, została udostępniona do ruchu droga ekspresowa S7 między granicą województw mazowieckiego i świętokrzyskiego a Skarżyskiem-Kamienną. Długość odcinka wynosi 7,6 km.
rozwiń zwiń