X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dane osobowe to cenna rzecz. UODO radzi, jak je chronić

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 09:05
28 stycznia to Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych. Z tej okazji Urząd Ochrony Danych Osobowych organizuje dzień otwarty i udziela porad prawnych.
Audio
  • Dane osobowe to cenna rzecz. UODO radzi, jak je chronić (Tomasz Matusiak/Jedynka)
Mec. Maciej Gawroński: pomiędzy słowami w hasłach mogą być znaki specjalne
Mec. Maciej Gawroński: pomiędzy słowami w hasłach mogą być znaki specjalneFoto: pixaby/public domain

Rzecznik UODO Adam Sanocki ocenia, że świadomość Polaków w kwestii ochrony danych osobowych jest duża, choć brakuje pogłębionej wiedzy. Dlatego też urząd organizuje taki dzień otwarty, żeby Polacy wiedzieli do kogo zgłosić się w razie problemów i jak na co dzień pilnować naszych danych.

- Dane osobowe mają wymierną wartość, powinniśmy chronić je tak, by nigdy nie dostały się w niepowołane ręce - mówi Piotr Liwszic z ODO24. Jak dodaje, wszyscy powinniśmy się zastanowić nad tym, czy prawidłowo zabezpieczamy nasze dane np. w komputerze i do kogo przesyłamy np. raporty i zestawienia.

Kontrole pod kontrolą

Ostatnio do polskich przedsiębiorców zaczęły się zgłaszać osoby, podające się za kontrolerów UODO. Piotr Liwszic radzi, by zawsze sprawdzać wiarygodność tych osób i poprosić je np. o okazanie legitymacji oraz o pisemne upoważnienie do przeprowadzenie tej właśnie kontroli.

Zawsze można skontaktować się też bezpośrednio z urzędem. - Mamy infolinię pod numerem 606-950-000. Pracownik odpowie na wszystkie pytania dot. kontroli. Pamiętajmy, że urząd informuje o przeprowadzanej kontroli pisemnie i telefonicznie. Jeśli mimo wszystko mamy wątpliwości, możemy zgłosić się na policję - mówi wiceprezes UODO Ewelina Janczylik-Foryś.

PolskieRadio24.pl, Jedynka, Tomasz Matusiak, md

Czytaj także

Jak cyberprzestępcy wykradają nasze prywatne dane?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 11:54
- Do wyciągania danych najczęściej dochodzi poprzez dostarczenie do potencjalnej ofiary na przykład wiadomości e-mail, która wyglądem oraz treścią ma wzbudzić zaufanie. Wygląda na przykład tak, jak wiadomość od banku - mówi w "Czterech porach roku" Piotr Kupczyk, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Kawecki: telefon jest częstym narzędziem kradzieży tożsamości i wyłudzania danych

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 16:39
- Telefon nie jest najlepszym miejscem do przekazywania informacji zawierających dane osobowe, bo jest częstym narzędziem i kanałem kradzieży tożsamości i wyłudzeń danych - mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Kawecki z Wyższej Szkoły Bankowej.
rozwiń zwiń