X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rząd przygotowuje Krajowy Plan Odbudowy po koronawirusie. W grze miliardy euro

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 13:26
Jeszcze we wrześniu rząd ma przyjąć założenia Krajowego Planu Odbudowy, umożliwiającego korzystanie ze środków unijnego Funduszu Odbudowy. Wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, oceniła, że w przyszłym roku Polska będzie gotowa do absorpcji pieniędzy z tego funduszu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

– Chcielibyśmy we wrześniu na poziomie rządowym przyjąć założenia Krajowego Planu Odbudowy, bo pamiętajmy, że na koniec parlament musi się wypowiedzieć w zakresie wkładu krajowego. A zatem wrzesień-październik to jest ten czas, kiedy chcielibyśmy wypracować Krajowy Plan Odbudowy – powiedziała Jadwiga Emilewicz podczas czwartkowej sesji 12. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.


Euro_1.jpg
Pożyczki, poręczenia i gwarancje dla firm. Antykryzysowe wsparcie z funduszy unijnych

Unijne środki mają pobudzić gospodarkę po pandemii koronawirusa

Wicepremier przypomniała, że wykorzystanie środków z programu Recovery Fund, który ma pobudzić unijną gospodarkę po kryzysie związanym z pandemią koronawirusa, będzie mocno limitowane czasowo.

– Połowa środków dotacyjnych z Recovery Fund ma być zakontraktowana do końca 2022 roku. Zatem we wrześniu-październiku chcielibyśmy mieć gotowy mechanizm, który umożliwia zaliczkowanie projektów już w przyszłym roku – abyśmy w przyszłym roku już byli gotowi do absorpcji – dodała szefowa resortu rozwoju.

Fundusze nie tylko na programy regionalne, ale także na konkretne projekty

Jadwiga Emilewicz zapewniła, że również programy regionalne – m.in. dla Śląska i Wielkopolski, które będą korzystać ze środków tego funduszu – powinny ruszyć już w przyszłym roku.

– Bardzo mocno współpracujemy z marszałkami, abyśmy rzeczywiście byli w pełni gotowi do absorpcji już w przyszłym roku – poinformowała minister.

W Krajowym Planie Odbudowy znajdą się nie tylko cele duże, makro, horyzontalne, ale także konkretne, gotowe do realizacji projekty.

– Podejście, które zastosowałam, i które w dialogu z przedsiębiorcami prowadzimy, jest takie, że chcemy do tego planu wpisać wręcz konkretne, z imienia wskazane projekty, które zostaną zrealizowane – wyjaśniła wicepremier Emilewicz.


pieniądze złoty setki free pixabay 1200.jpg
Minister funduszy: pieniądze z UE zasilają walkę o ratowanie chorych i miejsc pracy

Już dwa tysiące propozycji

W poniedziałek, podczas sesji katowickiego kongresu, minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak poinformowała, że resort otrzymał dotąd z ministerstw ok. 2 tys. propozycji do założeń Krajowego Planu Odbudowy, a podobnej liczby wniosków spodziewa się łącznie od samorządów 16 województw.

Krajowy Plan Odbudowy jest niezbędny, aby uzyskać wsparcie w ramach unijnego Funduszu Odbudowy.

Unia chce przeznaczyć na Fundusz Odbudowy 672,5 mld euro

Zgodnie z porozumieniem szefów państw i rządów wypracowanym podczas lipcowego szczytu UE, największą część środków z wynoszącego 750 mld euro Funduszu Odbudowy będzie stanowił liczący 672,5 mld euro instrument odbudowy i odporności. Unijni liderzy zdecydowali, że na kwotę tę będzie się składało 360 mld euro pożyczek i 312,5 mld euro grantów.

PolskieRadio24.pl/PAP/DoS, jk

 

Czytaj także

Tarcze przynoszą efekty: maleją obawy przedsiębiorców o spłatę zobowiązań, mniej bankructw

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 15:10
Rozwiązania wprowadzone w ramach tarcz antykryzysowych i finansowych poprawiają nie tylko kondycję firm, ale i nastroje przedsiębiorców. Jak wynika z badania firmy GfK, zmalał odsetek osób obawiających się o zdolność do regulowania swoich zobowiązań finansowych i deklarujących chęć ubiegania się w przyszłości o odroczenie terminu spłat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa zapowiada dofinansowanie rolników, którzy stracili dochody z powodu koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 13:05
Miliard złotych dofinansowania dostaną rolnicy, których gospodarstwa straciły dochody w związku z epidemią koronawirusa - zapowiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci o dodatkowych środkach z UE na pokonanie koronawirusa: najważniejsze, jak je wydamy

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 14:56
Już przed laty mieliśmy duże nadzieje związane ze środkami unijnymi i  było to uzasadnione choćby patrząc na hiszpańskie firmy budowlane, które zbudowały swoją siłę ekonomiczną na inwestycjach ze środków unijnych. U nas pieniądze gdzieś w znacznym procencie znikały, a rodzime firmy raczej upadały niż rosły w siłę - mówił w audycji Rządy Pieniądza Adam Ruciński z firmy BTFG nawiązując do aresztowała byłego ministra transportu Sławomira Nowaka, w którego historii przewija się także wątek tragedii polskich małych przedsiębiorców budowlanych.
rozwiń zwiń