X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Gowin: musimy kierować precyzyjną pomoc do branż w najtrudniejszej sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 18:42
Jak powiedział wicepremier Gowin, odnosząc się do prac Sejmu nad tarczą branżową, pomoc dla firm w ramach nowych rozwiązań obejmie - "w zależności od ostatecznych decyzji posłów - od trzydziestu paru do blisko czterdziestu rodzajów prowadzenia działalności gospodarczej".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Drazen Zigic

Szef MRPiT przypomniał, że wsparcie ma przybrać cztery formy: zawieszenia ZUS; wypłaty tzw. postojowego; mikrodotacji w wysokości 5 tys. zł; dotacji z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w wysokości ok. 2 tys. zł na etat bądź umowę zlecenie na każdego pracownika.

- Musimy kierować precyzyjną pomoc do branż, których sytuacja jest najtrudniejsza - w pierwszej kolejności do sektorów objętych obostrzeniami - uważa wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Nie wyklucza rozszerzenia pomocy na kolejne grupy.

- Łączny koszt tej pomocy miesięcznie będzie opiewać na ok. 5 mld zł - podkreślił minister. Ocenił, że jak na taką grupę branż, "jest to duża pomoc, która może być jeszcze zwiększona".


Posłuchaj
04:55 błażej18.mp3 Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia o tarczy branżowej i ewentualnym odmrażaniu zamkniętych sektorów działalności gospodarczej (Błażej Prośniewski)

Wicepremier zaznaczył, że ustawa obejmuje w pierwszej kolejności te sektory, które decyzją administracyjną zostały zawieszone. - Natomiast zdajemy sobie sprawę z tego, że z tymi ponad trzydziestoma branżami współpracują inne. Będziemy analizować ich sytuację, niewykluczone, że stopniowo pomoc będzie rozszerzana na kolejne grupy - wskazał.

Gowin przypomniał, że dotychczas rząd przeznaczył ponad 150 mld zł na pomoc dla całej gospodarki. - Teraz potrzebna jest pomoc punktowa, która obejmie te firmy, które dotknęły obostrzenia - powiedział.

W środę Sejm obradował nad sprawozdaniem Komisji Polityki Społecznej i Rodziny o poselskim projekcie noweli ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Pandemia galeria handlowa PAP-1200.jpg
"Całkowity lockdown jest ostatecznością". Jarosław Gowin o walce z pandemią

Projekt tzw. tarczy branżowej ponownie trafi do sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Posłowie zgłosili szereg poprawek mających rozszerzyć zakres pomocy dla firm.

Celem noweli jest udzielenie wsparcia przedsiębiorstwom działającym w branżach, które znalazły się w trudnej sytuacji w związku z nowymi zasadami bezpieczeństwa czy też ponoszą koszty związane z obostrzeniami sanitarnymi skutkującymi spadkiem frekwencji.

Chodzi o branżę gastronomiczną, a także fitness, targową, estradową, filmową, rozrywkową i rekreacyjną, fotograficzną i fizjoterapeutyczną. Jak tłumaczą autorzy projektu, większość z nich nadal odczuwa negatywne skutki wywołane ograniczeniami na początku pandemii w marcu-kwietniu 2020 r., a obecnie muszą sprostać kolejnym wyzwaniom wywołanym walką z COVID-19. Przykładowo, branża gastronomiczna nie może obecnie prowadzić działalności stacjonarnej.

PAP, Program 1 Polskiego Radia, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Banki będą dostarczać MRPiT informacje nt. kondycji sektorów polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 21:26
Informacje o poszczególnych sektorach gospodarki, które resort rozwoju, pracy i technologii będzie otrzymywać od banków, mają umożliwić adekwatne reagowanie na kryzys wywołany przez pandemię COVID-19 - ustalono podczas spotkania przedstawicieli MRPiT z bankowcami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Całkowity lockdown jest ostatecznością". Jarosław Gowin o walce z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 10:09
Całkowity lockdown traktuję jako ostateczność. Miesięczny koszt wiosennych ograniczeń sięgał 90 mld zł, teraz musielibyśmy liczyć się z co najmniej takimi samymi obciążeniami - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" minister rozwoju, pracy i technologii, wicepremier Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Warunek dalszego rozwoju branży". Gowin o możliwości ponownego otwarcia sklepów meblowych

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 16:10
Wicepremier i minister rozwoju pracy i technologii Jarosław Gowin spotkał się z przedstawicielami branży meblowej. Spotkanie dotyczyło możliwości ponownego otwarcia sklepów w zaostrzonym rygorze sanitarnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Możliwa w przyszłym tygodniu". Gowin o decyzji ws. sklepów meblowych

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 15:47
Trwa kolejne spotkanie rządu z przedstawicielami branży meblowej w sprawie ponownego otwarcia sklepów meblowych. W rozmowach uczestniczą premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier i minister rozwoju pracy i technologii Jarosław Gowin, branżę meblową reprezentują zaś przedstawiciele firm takich jak: IKEA, Forte oraz Szynaka Meble.
rozwiń zwiń