more_horiz
Gospodarka

Co dalej z ulgami podatkowymi? Wiceminister finansów wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2022 14:40
Ulgi podatkowe jak ulga rehabilitacyjna, termomodernizacyjna, czy na zabezpieczenie emerytalne pozostają od stycznia tego roku w niezmienionym kształcie - poinformował wiceminister finansów Artur Soboń.
Ulgi podatkowe pozostaną w niezmienionym kształcie - podaje resort finansów.
Ulgi podatkowe pozostaną w niezmienionym kształcie - podaje resort finansów.Foto: Shutterstock/Krzysztof Furmaga

- Między innymi ulga rehabilitacyjna, ulga termomodernizacyjna, czy ulga na zabezpieczenie emerytalne to są ulgi, co do których, aby można było skorzystać z odpisu od podstawy opodatkowania należy spełnić określone warunki i te ulgi po pierwszym stycznia 2022 roku pozostają w niezmienionym kształcie. Podatnicy mogą z nich korzystać tak jak korzystali do tej pory - powiedział wiceminister finansów artur Soboń podczas konferencji prasowej.

Dodał, że w przypadku ulgi rehabilitacyjnej zwiększony został zakres możliwości jej stosowania.

Wiceminister powiedział też, że dobre rozwiązania, jakimi są ulgi podatkowe, rząd uzupełnił powszechnym rozwiązaniem, jakim jest wysoka kwota wolna, która "powoduje, że dla wielu podatników nawet brak jakichkolwiek ulg oznacza zero złotych podatku". 

Czytaj także:

Artur Soboń powiedział również, że nie będzie automatycznego podnoszenia kwoty wolnej od podatku i progu podatkowego, ale z całą pewnością będzie ona podnoszona.

Posłuchaj

00:16 11828521_1.mp3 Wiceminister finansów Artur Soboń mówi, że dzięki wprowadzeniu w tym roku kwoty wolnej od podatku na poziomie 30 tysięcy złotych skorzystają osoby mające nisze dochody. (IAR)

- Będziemy analizować sytuację w kolejnych latach podatkowych - stwierdził Soboń.

Polskie Radio24, akg