X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Andrzej Duda: „Sól polskiej ziemi to małe i średnie firmy”

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 22:17
Hasło Kongresu 590 to „Uwalniamy polski potencjał” a cel to promocja polskiej przedsiębiorczości. Do Rzeszowa przyjechali przedstawiciele administracji państwowej, władze lokalne i mały i duży biznes z całej Polski.
Audio
  • Hasło Kongresu 590 to „Uwalniamy polski potencjał” a cel to promocja polskiej przedsiębiorczości. Relacja z pierwszego dnia Kongresu - Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia.
Prezydent Andrzej Duda (L) i premier Beata Szydło (P) podczas  Kongresu 590 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w podrzeszowskiej Jasionce.
Prezydent Andrzej Duda (L) i premier Beata Szydło (P) podczas Kongresu 590 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w podrzeszowskiej Jasionce.Foto: PAP/Darek Delmanowicz

„To co nie jest zabronione prawem będzie dozwolone” – to ma być  jedno z głównych założeń "Konstytucji dla biznesu" którą przygotowuje Ministerstwo Rozwoju, a przedstawi na Kongresie. Więcej o nowych rozwiązaniach  dla przedsiębiorców powiemy jutro w Expressie Jedynki.

 Małe i średnie firmy bazą polskiej gospodarki

̶  Kongres 590 w Rzeszowie to wielkie spotkanie polskiej przedsiębiorczości – powiedział prezydent Andrzej Duda. 

Jak podkreślał podczas swojego wystąpienia, na Kongresie trwa dyskusja o tych, którzy są solą polskiej ziemi – o małych, mikro i średnich przedsiębiorstwach.

̶  To ich jest zdecydowana absolutna większość w naszym kraju, to oni stanowią bazę polskiej gospodarki, mówił prezydent Duda.

Kongres 590 swoja nazwę wziął od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane bądź dystrybuowane przez polskie firmy. 

̶  Kongres to miejsce na prawdziwą dyskusję  o rozwoju  polskiej  przedsiębiorczości - mówiła premier Beata Szydło.

̶  Spotykają się tutaj przedstawiciele rządu, samorządowcy z polskimi firmami. Tymi które oparte są na tradycjach rodzinnych, tymi które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w biznesie, mówiła premier Beata Szydło.

Jak dodała, są też przedstawiciele dużych, dających sobie radę na światowych rynkach polskich firm.

Takie spotkania są potrzebne

̶  Takie spotkania są dziś bardzo potrzebne, bo brakuje miejsca na dialog pomiędzy biznesem a administracją - dodaje Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

̶  Mamy możliwość poznania się, rozmowy, bo potrzebna jest współpraca. Polska powinna mieć politykę ekonomiczną, jak inne kraje, mówi Kaźmierczak.

I dodaje, że polski biznes broni się na świecie jakością. Wymienia żywność, materiały budowlane.

̶  Tylko rząd musi z nas zdjąć te pęta z papieru kancelaryjnego, tą potężną biurokrację, której nasi konkurenci z Europy nie mają – mówi gość Polskiego Radia.  

I w Rzeszowie dyskutuje się o tym jak pobudzić przedsiębiorczość w kraju i ułatwić prowadzenie własnego biznesu.

̶  Nieprzypadkowo Kongres 590, który ma promować polską gospodarkę jest zorganizowany na Podkarpaciu   - dodaje Władysław Ortyl, marszałek woj. podkarpackiego.

̶  Jako region o innowacyjnym charakterze, związany z lotnictwem, motoryzacją, informatyką, zasłużył na tę lokalizację - mówi Władysław Ortyl.

Jutro w czasie Kongresu wicepremier i minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki ogłosi „Konstytucję dla biznesu”. Czyli pakiet ustaw, które mają ułatwić prowadzenie własnego biznesu w  Polsce.

Justyna Golonko, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak