Premier Szydło z wizytą w Sofii. Bułgaria szerzej otworzy drzwi dla polskich firm?
Dzisiejsze Polsko-Bułgarskie Forum Biznesu jest okazją do przedstawienia polskiej oferty gospodarczej, mówiła na jego otwarciu premier Beata Szydło, która przebywa z wizytą w Sofii.
2017-09-20, 15:14
Posłuchaj
W skład polskiej delegacji w Bułgarii oprócz przedstawicieli rządu wchodzą też przedsiębiorcy, reprezentujący kilkanaście dużych firm.
Premier Beata Szydło powiedziała, że zarówno Polska, jak i Bułgaria "świecą przykładem" jako kraje z bardzo dobrymi wynikami gospodarczymi. Jak mówiła szefowa rządu, polscy przedsiębiorcy odnoszą już sukcesy na bułgarskim rynku.
- Jeżdżą tutaj tramwaje, autobusy i trolejbusy wyprodukowane przez Pesę i Solarisa. Polskie firmy mają także bogate doświadczenie w dziedzinie projektów infrastrukturalnych. Liczę, że swoją szansę wykorzystają polskie firmy Trakcja i ZUE, które z powodzeniem przystępują do przetargów na bułgarskim rynku zamówień publicznych - mówiła szefowa rządu.
REKLAMA
Przybędzie bułgarskich inwestycji w Polsce?
Premier zachęciła też bułgarskich przedsiębiorców do inwestowania w Polsce.
- Jesteśmy dobrym rynkiem, krajem bezpiecznym, rozwijającym się, przyjaznym i sądzę, że znajdziecie Państwo u nas dobry klimat do inwestowania - powiedziała Beata Szydło.
Premier Bułgarii Bojko Borisow chwalił ofertę polskich producentów taboru autobusowego jako "najlepszą i najtańszą". Zapewnił też, że jego kraj znosi bariery administracyjne dla zagranicznych inwestorów. Szef bułgarskiego rządu zaakcentował również konieczność rozwoju korytarza transportowego Północ-Południe, co - jak mówił - sprzyjałoby integracji Europy Środkowo-Wschodniej z Bałkanami.
IAR, awi
REKLAMA
REKLAMA