X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Największa repatriacja czasu pokoju". Linie Monarch Airlines ogłosiły upadłość, pasażerowie z problemami

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 11:04
Ponad 300 tysięcy odwołanych rezerwacji na loty - to skutek ogłoszenia upadłości przez Monarch Airlines, jedne z największych brytyjskich linii lotniczych. Taka decyzja może oznaczać trudności dla nawet 750 tysięcy osób.
Brytyjskie linie lotnicze Monarch Airlines ogłosiły upadłość
Brytyjskie linie lotnicze Monarch Airlines ogłosiły upadłośćFoto: Pixabay

Za granicą znajduje się obecnie ponad 100 tysięcy klientów Monarch Airlines. Władze kraju już poprosiły nadzór lotnictwa cywilnego o wyczarterowanie ponad 30 samolotów w celu przetransportowania ich z powrotem na Wyspy. Brytyjski sekretarz transportu Chris Grayling określił całą operację mianem "największej repatriacji czasu pokoju" w Wielkiej Brytanii. Klienci linii mają wrócić do domu za darmo.

Upadłość oznacza utrudnienia dla dziesiątek tysięcy osób

Z powodu upadłości odwołane zostały wszystkie loty realizowane przez Monarch Airlines, a także wszystkie rezerwacje na przyszłość, których było około 300 tysięcy. Pasażerowie, którzy już dotarli na lotniska, otrzymali SMS-owe powiadomienia o zaistniałej sytuacji i wstrzymaniu ich lotów.

Monarch Airlines z problemami od wielu lat

Linie lotnicze, piąte co do wielkości w kraju, problemy finansowe miały od kilku lat. I choć w ubiegłym roku przewiozły o 14 procent więcej pasażerów, to przychód spółki był aż o 100 milionów niższy niż rok wcześniej. Łączna strata linii w 2016 roku wyniosła 291 milionów funtów. Zdaniem kierownictwa firmy, największy wpływ na pogorszenie się sytuacji finansowej miały zamachy terrorystyczne w Turcji i sytuacja na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce, w takich krajach jak Tunezja.

Pracownikom pomoże państwo

Monarch Airlines zatrudniają w sumie około 2100 pracowników. Sekretarz Chris Grayling poinformował, że już ma informacje od innych linii lotniczych, że jest zainteresowanie zatrudnieniem ich po tym, jak odejdą z upadających Monarch Airlines. Pracownikom dotkniętych przez bankructwo ma też pomóc brytyjskie państwo.

BBC, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak