X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ile polskich firm zatrudnia obywateli Ukrainy?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 09:17
Jak wynika z raportu "Barometr Imigracji Zarobkowej" Personal Service, już 39 procent dużych polskich firm zatrudnia pracowników z Ukrainy, a kolejne 29 procent zamierza ich poszukiwać w ciągu najbliższych 12 miesięcy.
.
.Foto: Polskie Radio

−Obecnie w Polsce pracuje milion obywateli Ukrainy a przyciąga ich przede wszystkim bliskość geograficzna, niska bariera językowa i wysokie zarobki - podkreśla prezes Personal Service Krzysztof Inglot.

Dodaje, że obywatele Ukrainy w większości są bardzo oszczędni, 60 procent z nich wydaje w Polsce miesięcznie 500 złotych. Zarobione u nas pieniądze odkładają i wydają u siebie.

 − Zatrudnianie cudzoziemców jest dla firm koniecznością ze względu na duży niedobór pracowników - podkreśla główny ekonomista Pracodawców RP Łukasz Kozłowski.

Jak wyjaśnia, ten niedobór odczuwalny jest głównie w budownictwie i w przemyśle.

Pracownicy z Ukrainy są zatrudniani najczęściej na stanowiskach niższego szczebla. Wynika to z uproszczonej procedury zatrudniania, która daje cudzoziemcom z sześciu krajów, w tym z Ukrainy, możliwość legalnej pracy przez 6 miesięcy w ciągu roku.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cudzoziemców na polskim rynku pracy będzie przybywać

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 17:07
Pod koniec minionego roku wojewodowie wydali pracodawcom prawie 250 tysięcy zezwoleń na pracę dla obywateli państw trzecich spoza Unii Europejskiej. Powiatowe urzędy pracy zaś zarejestrowały 1,8 mln oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy dla około miliona cudzoziemców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata PR24: Cudzoziemcy na polskim rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 12:34
Szacuje się, że na polskim rynku pracy może być obecnych już więcej niż dwa miliony obywateli Ukrainy. W Debacie PR24 o tym, jak cudzoziemcy radzą sobie na rodzimym rynku pracy, rozmawiali prof. Józefina Hrynkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości, Ewa Mielczarczyk z agencji nieruchomości Metrohouse, Magdalena Sweklej z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także Kamil Rybikowski ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Infolinia dla Ukraińców zatrudnionych w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 14:20
Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek otworzył infolinię dla obywateli Ukrainy, którzy pracują w Polsce. Według ministra, w Polsce zatrudnionych jest ponad 2 i pół miliona obcokrajowców, z czego 800 tysięcy pracuje nielegalnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

39 procent polskich dużych firm zatrudnia obywateli Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 16:56
39 procent dużych polskich firm zatrudnia pracowników z Ukrainy a kolejne 29 procent zamierza ich poszukiwać w ciągu najbliższych 12 miesięcy - wynika z raportu "Barometr Imigracji Zarobkowej" Personal Service.
rozwiń zwiń