X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Mieszkaniówka rośnie, ale kuleje budownictwo społeczno-czynszowe

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 13:36
Dane GUS pokazują, że rynek ciągle się rozwija. Wzrasta popyt na mieszkania i spotyka się to z rosnącą podażą. Mam nadzieję, że trend wzrostowy podaży będzie się utrzymywał - skomentował informacje Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące budownictwa mieszkaniowego Włodzimierz Stasiak, wiceprezesa zarządu BGK Nieruchomości.
Branża mieszkaniowa odnotowuje wzrost, ale na jej tle słabo wypada budownictwo społeczne.
Branża mieszkaniowa odnotowuje wzrost, ale na jej tle słabo wypada budownictwo społeczne.Foto: Pixabay

Mieszkanie Plus - oferta dla samorządów

"Widać jednak, że w segmencie mieszkań budownictwa społeczno-czynszowego oddawanych jest niewiele mieszkań i ten rynek nie rozwija się tak dynamicznie. To sygnał na podstawie którego można wywnioskować, że samorządy mają ograniczone możliwości wypełniania potrzeb swoich społeczności lokalnych. Tu widzimy potencjał wzrostu rynku i chcemy kierować nasza ofertę, ofertę Mieszkania Plus, właśnie do samorządów" - powiedział wiceprezes zarządu BGK Nieruchomości.

"Współpracujemy z nimi, żeby umożliwić zwiększenie podaży mieszkań na ich gruntach. Liczymy na jeszcze lepszą i szerszą współprace w ramach PPP. Liczymy, że ta forma współpracy na gruntach Jednostek Samorządu terytorialnego będzie pomagała w wypełnianiu ich zadań dla społeczności lokalnych i wypełni tę widoczną lukę" - dodał Stasiak.

Więcej mieszkań

Jak podał GUS, w okresie pierwszych dziewięciu miesięcy 2018 roku oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto.

Według wstępnych danych, w okresie styczeń-wrzesień 2018 r. oddano do użytkowania 129,7 tys. mieszkań, tj. o 4,4 proc. więcej niż przed rokiem.

BGK, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GUS o budownictwie w maju: oceny gorsze niż w kwietniu

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 15:13
Oceny sytuacji w budownictwie w maju są nieco słabsze niż przed miesiącem - wynika z badania GUS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszkaniówka łapie wiatr w żagle. Czy to boom, czy spekulacyjna bańka?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 15:01
Na pierwotnym rynku mieszkań widać wyraźne ożywienie, przynajmniej w dużych miastach. Gdy odwiedziłem niedawno jedne z warszawskich targów mieszkaniowych usłyszałem od sprzedających, że w zasadzie wszystkie mniejsze około 30 metrowe lokale już "poszły" albo są zarezerwowane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rynek mieszkaniowy na fali. Rośnie popyt, gorzej z podażą

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 11:40
Rynek mieszkaniowy w I kw. tego roku był w wysokiej fazie aktywności, wciąż obserwowano wysokie poziomy popytu i podaży na nowe nieruchomości - wynika z raportu NBP. Ekonomiści zwracają uwagę, że w I kw. akcja kredytowa nieznacznie przyspieszyła wobec poprzednich kwartałów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapowiada się dobry rok dla sektora mieszkaniowego

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 11:36
Liczba mieszkań oddanych do użytkowania wzrosła od stycznia do końca września o 4,4 proc., do 129,7 tys. wobec tego samego okresu przed rokiem - poinformował GUS.
rozwiń zwiń