more_horiz
Gospodarka

Atmosfera w pracy ważniejsza niż pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 16:04
Wyścig o pracownika trwa. Dodatki pozapłacowe to już standard, zaczyna się więc walka na pensje. Tymczasem okazuje się, że pieniądze to nie wszystko. Z badań przeprowadzonych przez Kiwi Jobs wśród użytkowników aplikacji wynika, że najczęstszym powodem zmiany pracy jest negatywna atmosfera w miejscu zatrudnienia (67 proc. ankietowanych).
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

Co się za tym kryje? Brak porozumienia z bezpośrednim przełożonym (59%), nieporozumienia i wewnętrzne rywalizacje wśród załogi (21%), ale również nadgodziny i brak wyrozumiałości pracodawcy dla nieoczekiwanych wydarzeń losowych, w tym chorób (17%). Wynagrodzenie zajmuje odległe drugie miejsce (18%), tuż przed lokalizacją i rodzajem umowy (13%).

Liczy się przyjazne miejsce pracy

Co to oznacza dla pracodawcy? Budowanie silnej marki dzisiaj, to po pierwsze stworzenie przyjaznego miejsca pracy dla wszystkich pracowników. Dobry Pracodawca zatrudnia legalnie, respektuje warunki umowy, terminowo wypłaca wynagrodzenia, przestrzega zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, inwestuje w rozwój swoich pracowników, oraz docenia ich stosując dopasowane systemy motywacyjne.


. 

NRG, dlahandlu.pl, md

Zobacz więcej na temat: firma praca
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak