more_horiz
Gospodarka

Konkurs PIP dla pracodawców. Dziś poznamy zwycięzców

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 11:17
Na Zamku Królewskim w Warszawie poznamy dziś laureatów konkursu Państwowej Inspekcji Pracy pod nazwą "Pracodawca-organizator pracy bezpiecznej". Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy zapewniają zatrudnionym najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, a także wzorowo przestrzegają przepisów prawa pracy i legalności zatrudnienia - mówi Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek.
Audio
  • Wiesław Łyszczek: celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy zapewniają zatrudnionym najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (IAR)
Zamek Królewski w Warszawie
Zamek Królewski w Warszawie Foto: Mike Mareen/Shutterstock.com

Przedstawiciele zwycięskich firm zostaną nagrodzeni statuetką MECUM TUTISSIMUS IBIS. Nazwa statuetki nawiązuje do słów Owidiusza i wyraża przesłanie konkursu "Ze mną będziesz najbezpieczniejszy"

Podczas gali zostaną również wręczone nagrody imienia Haliny Krahelskiej. Wyróżnione zostaną dokonania laureatów w dziedzinie prewencji zagrożeń zawodowych, nadzoru i kontroli przestrzegania prawa pracy oraz popularyzacji prawa pracy i ochrony zdrowia zatrudnionych.

Halina Krahelska była działaczką niepodległościową, a także pisarką i publicystką. W latach 1912-1917 przebywała na zesłaniu. Po powrocie do Polski, w latach 1919-1931 była inspektorem pracy w Ministerstwie Pracy i Opieki Społecznej. Szczególne miejsce w jej działalności zajmowała ochrona zdrowia kobiet, opieka nad matką i dzieckiem oraz praca młodocianych. Podczas II wojny światowej Halina Krahelska była członkiem Armii Krajowej. Zmarła w hitlerowskim obozie koncentracyjnym w Ravensbrück w 1945 roku. Tuż przed śmiercią napisała "Wytyczne w sprawie organizacji Inspekcji Pracy w Polsce Niepodległej po II Wojnie Światowej".

Dzisiejsza gala odbędzie się pod patronatem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

NRG, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bezpieczeństwo w pracy

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 23:59
Czy na co dzień myślimy o bezpieczeństwie podczas rutynowych czynności w pracy? Czy czujemy się bezpiecznie i myślimy o zachowaniu bezpieczeństwa? Z zaproszonymi gośćmi rozmawialiśmy również o kształtowaniu i wzmacnianiu psychologicznych mechanizmów zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PIP: po wypadkach wielu pracodawców próbuje przypisać winę poszkodowanym

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 14:43
Wielu pracodawców i przedsiębiorców, kiedy dojdzie do wypadku, próbuje przypisać winę wyłącznie osobie poszkodowanej - powiedział w piątek w Sejmie Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć.
rozwiń zwiń