more_horiz
Gospodarka

Polacy wydali na prezenty więcej niż rok temu, ale potrawy wigilijne będą tańsze

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 09:00
Rodzinna Wigilia kosztuje 1172 zł. W 2018 roku Polacy wydali na prezenty o prawie 14 proc. więcej niż przed rokiem. Pod choinką najczęściej znajdziemy kosmetyki i upominki służące w domu i ogrodzie, a nie deklarowane przez Polaków książki. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Open Finance na podstawie faktycznych wydatków Polaków. 
Audio
  • Polacy wydali na prezenty więcej niż rok temu, ale potrawy wigilijne będą tańsze - mówi Bartosz Turek z Open Finanse w Polskim Radiu 24/ Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock

Skąd taka hojność w tym roku? - Po prostu wiele rzeczy zdrożało a i Polakom lepiej się wiedzie. Dlatego w tym roku wydamy więcej głównie na prezenty, chociaż jeśli chodzi o półprodukty potrzebne do zrobienia 12 potraw na Wigilię to w tym roku jest taniej niż w 2017  - mówi w Polskim Radiu 24 Bartosz Turek z Open Finance. 

Tańszy jest nabiał oraz część owoców np. jabłka. Mniej też zapłacimy za cukier. 

W bieżącym roku pod choinką najwięcej znajdziemy rzeczy przydatnych w domu i ogrodzie. W tej kategorii niekwestionowanymi liderami są zestawy pościeli, ręczniki i zasłony -  szczególnie te ze świątecznymi motywami. Bardzo popularne są też golarki, prostownice, słuchawki, filtry do wody, blendery, tostery, myjki ciśnieniowe i parownice.

Na drugim miejscu wśród najpopularniejszych upominków swoje miejsce znalazły produkty pomagające dbać o urodę. 

Zobacz więcej na temat: finanse osobiste
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak