X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kopalnia w Stonawie wznowi wydobycie po świętach

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2018 13:08
W czwartek 27 grudnia zostanie wznowione wydobycie węgla w części kopalni w Stonawie, niezniszczonej w katastrofie przed czterema dniami. Wskutek wybuchu metanu zginęło wtedy 13 górników, w tym 12 Polaków.
Do wybuchu metanu doszło w kopalni Stonava w czeskiej Karwinie
Do wybuchu metanu doszło w kopalni Stonava w czeskiej KarwinieFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Jak powiedział rzecznik spółki OKD, do której należy kopalnia, Ivo Czelechovsky, część wyrobisk, w której doszło do wybuchu, pozostanie odcięta specjalnymi tamami. Jest to obszar około 500 na 500 metrów. Tłoczy się tam azot, który ma ugasić pożar. Przez kilka najbliższych tygodni będzie sprawdzane stężenie gazów w zamkniętym wyrobisku. W czwartek będzie mogło wrócić do pracy 800 górników pracujących w kopalni, którzy od momentu katastrofy pozostają w domach.

Tragiczny wybuch

Wskutek wybuchu metanu w kopalni CSM zginęło 13 górników, w tym 12 Polaków i jeden Czech. Ciało jednej z ofiar wydobyto jeszcze w czwartek. Kolejne trzy ciała ratownicy wydobyli w niedzielę. Później z uwagi na zagrożenie kolejnym wybuchem przerwano prace w miejscu katastrofy.

Rzeczniczka szpitala w Ostrawie, w którym przebywają dwaj ranni polscy górnicy, powiedziała, że stan jednego z nich jest nadal krytyczny. Pojawiły się jednak oznaki drobnej poprawy. Stan drugiego górnika jest stabilny.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR/PAP, md

Zobacz więcej na temat: Czechy kopalnia w Karwinie

Czytaj także

Katastrofa w Karwinie. Ratownicy opanowali pożar, odnaleziono trzy ciała

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 13:00
Ratownicy, którym udało się w niedzielę spenetrować fragment rejonu katastrofy w kopalni CSM Stonawa, odnaleźli i wydobyli na powierzchnię ciała trzech zabitych przez wybuch metanu polskich górników. Dalsza penetracja wyrobiska nie jest możliwa z powodu panujących tam trudnych warunków. Rejon zostanie otamowany. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czechy: trwa zbiórka na rodziny ofiar katastrofy w Karwinie

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 20:49
W Czechach zebrano już około pół miliona koron, czyli prawie 83 tysiące złotych, na pomoc dla rodzin ofiar katastrofy w Karwinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tragedia w kopalni Stonawa. Wstrzymano próby wydobycia ciał zmarłych górników

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2018 06:30
W kopalni Stonawa koło Karwiny próby wydobycia ciał zmarłych górników zostały na razie wstrzymane. W czwartek w wyniku wybuchu metanu, a następnie pożaru w kopalni śmierć poniosło 12 polskich górników i jeden Czech. 
rozwiń zwiń