X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wsparcie dla budownictwa społecznego. Powstanie 1,2 tys.mieszkań

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 12:45
W ramach jesiennego naboru do Społecznego Budownictwa Czynszowego powstanie ok. 1,2 tys. mieszkań - poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego. Większość wniosków o preferencyjne kredyty złożyły Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
BGK jest współinicjatorem rządowego programu Społecznego Budownictwa Czynszowego (SBC), który od 2015 roku wspiera budownictwo społeczne.
BGK jest współinicjatorem rządowego programu Społecznego Budownictwa Czynszowego (SBC), który od 2015 roku wspiera budownictwo społeczne.Foto: Pixabay

Jak poinformował bank, w jesiennej edycji naboru, w ramach Społecznego Budownictwa Czynszowego (SBC), oceniono pozytywnie 20 wniosków na pozyskanie preferencyjnego kredytu na inwestycję mieszkaniową. "Najwięcej wniosków złożyli inwestorzy z województwa pomorskiego (Gdańsk, Gniew, Chojnice i Malbork) i zachodniopomorskiego (Szczecin, Stargard, Wałcz i Białogard).

TBS-y wnioskują 

Wartość pomorskich inwestycji wraz z wkładem własnym to przeszło 30,5 mln zł, co pozwoli na zbudowanie 121 nowych mieszkań czynszowych. Pozytywnie ocenione projekty z Pomorza Zachodniego - to łączna kwota ponad 76 mln złotych, dzięki której powstanie prawie 300 mieszkań" - podał BGK w komunikacie prasowym.

"Jeśli chodzi o całą Polskę, to większość, bo aż 19 wniosków, złożyły TBS-y" - poinformował bank. "O preferencyjne kredyty ubiegały się także 3 spółdzielnie mieszkaniowe i jedna spółka gminna. Planowana wartość wszystkich projektów z jesiennej edycji programu SBC, wraz z wkładem własnym kredytobiorców, wynosi blisko 290 mln zł. Dzięki nim powstanie prawie 1,2 tys. mieszkań" - podkreślono w komunikacie.

Kto korzysta z programu?

Jak dodano "z programu SBC mogą korzystać towarzystwa budownictwa społecznego (TBS), spółki gminne oraz spółdzielnie mieszkaniowe, które chcą sfinansować budowę nowych lub adaptację istniejących budynków do celów mieszkaniowych. Planowane inwestycje to dobra wiadomość dla osób, których aktualny dochód nie pozwala na zakup mieszkania na rynku, ale jest wystarczający do opłacenia umiarkowanego czynszu".

"BGK jest współinicjatorem rządowego programu SBC, który od 2015 r. wspiera budownictwo społeczne szerzej niż produkty dostępne na rynku. Wsparcie polega na finansowaniu budowy mieszkań na preferencyjnych warunkach. 

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kredyty hipoteczne: takiego wzrostu liczby zawieranych umów nie było od lat. Co stoi za zwiększonym popytem na rynku mieszkaniowym?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 19:30
Początek tego roku przyniósł duży wzrost liczby udzielanych kredytów hipotecznych. Według raportu AMRON-SARFiN w I kwartale tego roku kredytodawcy sprzedali prawie 20 proc. więcej kredytów niż IV kwartale 2016 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Poziom akcji kredytowej niespotykany od 2008 roku"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 15:20
Banki mogą w tym roku udzielić ponad 210 tys. kredytów hipotecznych, których wartość sięgnie 50-52 mld zł, to poziom nienotowany od 10 lat - poinformował Jacek Furga, przewodniczący Komitetu ds. Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych Związku Banków Polskich (ZBP).
rozwiń zwiń