X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

W Zachodniopomorskiem powstanie ponad 160 km nowych dróg w przyszłym roku

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 16:33
W 2019 r. planowane jest oddanie do ruchu ponad 160 km nowych dróg w Zachodniopomorskiem - poinformowała w czwartek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Mają to być przede wszystkim odcinki S6 od Goleniowa do Koszalina oraz obwodnica Wałcza na S10 i Szczecinka na S11.
W 2018 roku w realizacji znajdowało się 232 km dróg o wartości ponad 6,6 mld zł
W 2018 roku w realizacji znajdowało się 232 km dróg o wartości ponad 6,6 mld złFoto: Pixabay.com

- Mijający rok 2018 był rekordowy pod względem inwestycji drogowych w województwie zachodniopomorskim, a 2019 rok zapowiada się jeszcze lepiej - powiedział w czwartek dziennikarzom wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w 2018 roku w realizacji znajdowało się 232 km dróg o wartości ponad 6,6 mld zł, w przyszłym w przygotowaniu będzie 289 km o wartości 9,68 mld zł. Wydatki szczecińskiego oddziału były największe w historii i wyniosły ponad 1,5 mld zł.

Wyzwania na przyszły rok 

- Wyzwania na przyszły rok (...) to oczywiście odebrać dziewięć dużych inwestycji, łącznie z obwodnicą Szczecinka i Wałcza, ale również fragment od Goleniowa do Koszalina. To łącznie 160 km za 6,5 mld zł - powiedział dyrektor szczecińskiego oddziału GDDKiA Łukasz Lendner.

Jak poinformowała GDDKiA, trwa realizacja 16 dużych zadań inwestycyjnych. Roboty budowlane trwają przy 11 inwestycjach. Wśród nich, oprócz drogi ekspresowej S6 od Goleniowa do Koszalina i obwodnic Wałcza i Szczecinka, jest też obwodnica Koszalina i Sianowa w ciągu drogi S6. Prace prowadzone są też na autostradzie A6 od Dąbia do Rzęśnicy oraz na węźle Szczecin Kijewo.

Przy trzech z pięciu zadań realizowanych w formule "projektuj i buduj" prace mają się rozpocząć wiosną przyszłego roku. Będzie to S3 od Brzozowa do Miękowa i od Miękowa do Rzęśnicy oraz druga jezdnia obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa na S10. Dla obwodnicy Przecławia i Warzymic, na realizację której umowa została podpisana w marcu ub.r., roboty powinny zacząć się - według szacunków GDDKiA - w połowie 2019 r.

Dyrekcja poinformowała też, że przed końcem 2019 r. powinny zakończyć się prace projektowe dotyczące tunelu w Świnoujściu (którego GDDKiA jest inwestorem zastępczym). Ponadto w I kwartale przyszłego roku powinny zostać podpisane umowy na obwodnicę Myśliborza na DK26 i Węgorzyna na DK20. W tym samym okresie ma też zostać podpisana umowa na opracowanie elementów koncepcji programowej wraz z badaniami geologicznymi dla Zachodniej Obwodnicy Szczecina w ciągu S6.

W przyszłym roku planowane jest też m.in. ogłoszenie przetargów na odcinki dróg w regionie – S3 od Świnoujścia do Troszyna i S11 od Koszalina do Bobolic.

W czwartek podpisano też umowę na budowę dwóch rond na DK20 w Stargardzie: w centrum i przy wyjeździe z miasta u w stronę Drawska Pomorskiego. Przejazd przez Stargard ma być dzięki nim "bardziej płynny i bezpieczniejszy".

PAP, kw 

Zobacz więcej na temat: infrastruktura drogi
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak