X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Przetarg na odcinek Via Carpatia Rzeszów-Babica zaplanowano w połowie 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 15:00
W maju lub czerwcu przyszłego roku ma być ogłoszony przetarg na odcinek Via Carpatia od Rzeszowa do Babicy – poinformowano w czwartek w stolicy Podkarpacia podczas konferencji "Droga ekspresowa S19 na Podkarpaciu jako element Via Carpatia: wczoraj – dziś – jutro".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Jak przypomniał dyrektor rzeszowskiego oddziału GDDKiA Bogdan Tarnawski, na Podkarpaciu kierowcy korzystają już z ponad 30 km szlaku Via Carpatia – od Rzeszowa do Sokołowa Małopolskiego.

- W realizacji mamy obecnie 6 odcinków na północ od Rzeszowa, od Sokołowa w kierunku Lublina. Umowy na budowę tych odcinków zostały już podpisane, jest to łącznie ponad 54 km. Ich budowa powinna zakończyć się najpóźniej w 2022 roku – dodał.

Natomiast koncepcja programowa jest przygotowana dla ponad 85 – kilometrowego odcinka Via Carpatia od Rzeszowa do Barwinka (granica państwa). Jak zaznaczył Tarnawski, fragment ten jest podzielony na 5 odcinków. Pierwszy przetarg na budowę odcinka od Rzeszowa do Babicy powinien być ogłoszony w maju lub czerwcu 2019 r. – zaznaczył.

Obecny na konferencji europoseł PiS Tomasz Poręba, przyznał, że jeszcze 8-9 lat temu nie marzył, że projekt budowy Via Carpatia będzie tak zaawansowany, jak jest obecnie.

- Udało się wywalczyć w ostatnich, że budowa tej drogi stała się priorytetem rządu polskiego. Droga ta, w moim przekonaniu, w sposób cywilizacyjny zmieni dostępność komunikacyjną Podkarpacia oraz Polski. Przełoży się to na rozwój naszego województwa i całej Polski Wschodniej – przekonywał.

Poręba zaznaczył, że za 3 lata, kiedy oddane będą odcinki na północ od Rzeszowa, będzie można dojechać z Podkarpacia przez Lublin do Warszawy (drogą S17) a następnie autostradą A1 nad polskie morze.

Zdaniem Poręby, otwarcie województwa na Warszawę i Bałtyk pomoże przyśpieszyć rozwój regionu. - To nowe miejsca pracy, nowe inwestycje, nowe perspektywy dla ludzi, szczególnie młodych, którzy nie będą musieli stąd wyjeżdżać – powiedział.

O planowanym przetargu na pierwszy odcinek na południe od Rzeszowa - do Babicy, Poręba powiedział, że to "cywilizacyjna sprawa". - To odblokowanie Rzeszowa na południe. Otworzy całe województwo na południe – dodał europoseł.

Europoseł zaznaczył, że trwają starania, aby cała Via Carpatia została wpisana do sieci korytarzy transportowych TEN-T, dzięki temu jej budowa będzie mogła być finansowana z budżetu UE.

- Jesteśmy na etapie zaawansowanych rozmów z Brukselą. Negocjacje trwają, zarówno te oficjalne jak i nieoficjalne. Bruksela widzi zaangażowanie rządu w budowę tej drogi i widzi strategiczne znaczenie tej drogi. Jestem dobrej myśli, jeśli chodzi o wpisanie jej w sieć TEN-T – powiedział Poręba.

Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.), wskazuje budowę szlaku jako główny priorytet inwestycyjny. Docelowo Via Carpatia połączy kraje Bałtyckie z resztą Unii Europejskiej oraz jej wschodnimi sąsiadami. Na Podkarpaciu będzie mieć długość niemal 170 km.

PAP, kw  

Zobacz więcej na temat: infrastruktura drogi
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak