X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

W niedzielę wjazd na nowy odcinek S5, jeśli odbiór techniczny pójdzie dobrze

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 12:20
Prawdopodobnie od niedzieli kierowcy będą mogli wjechać na budowany odcinek drogi ekspresowej S5 Poznań-Wrocław między Poznaniem a Wronczynem. GDDKiA poinformowała, że trwają odbiory związane z udostępnieniem jednej jezdni dla kierowców.
Odcinek drogi ekspresowej S5 PoznańWrocław nadal jest w budowie.
Odcinek drogi ekspresowej S5 Poznań–Wrocław nadal jest w budowie.Foto: Glow Images/East News

Poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad już wcześniej zapowiadał, że będzie się starał o udostępnienie przejazdu jedną jezdnią budowanej trasy jeszcze w tym roku.

Audyt bezpieczeństwa

Jak poinformowała Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA na trasie o długości ok. 16 km trwa kontrola Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz wykonywany jest audyt bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dopiero po uzyskaniu pozytywnego wyniku kontroli możliwe będzie wydanie pozwolenia na użytkowanie szesnastokilometrowego odcinka trasy.

"Udostępnienie drogi do ruchu prawdopodobnie nastąpi w niedzielę, 30 grudnia w godzinach przedpołudniowych. Wcześniej jednak w nocy z 29 na 30 grudnia br. musi zostać zamontowane oznakowanie tymczasowe na autostradzie A2 oraz węźle Poznań Zachód. Ze względu na brak możliwości zjazdu na węźle Stęszew, kierowcy jadący do Stęszewa czy Zielonej Góry będą kierowani na obecną drogę krajową nr 5" – podała Cieślak.

Na nowej drodze będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km na godzinę, zostaną też odseparowane pasy ruchu.

Odcinek z opóźnieniem

Pierwotnie odcinek miał być gotowy w listopadzie 2017 roku. W marcu 2018 roku GDDKiA informowała, że zaawansowanie prac wynosi ok. 65 proc. i odcinek będzie gotowy "za kilka miesięcy". Planowano udostępnienie ciągu głównego S5 latem br.

Wykonawcą inwestycji na S5 jest włoskie konsorcjum, któremu przewodzi firma Toto Costruzioni Generali. Ze względu na opóźnienia w realizacji inwestycji GDDKiA rozważała nawet rozpisanie nowego przetargu na dokończenie budowy.

Umowę na realizację przedsięwzięcia o wartości ok. 530 mln zł podpisano w lipcu 2015 roku.

PAP, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: infrastruktura drogi GDDKiA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak