X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Czy obniżka akcyzy zapobiegnie podwyżce cen prądu?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 16:30
Obniżka akcyzy ma zapobiec podwyżkom cen prądu w 2019 roku. O tym, czy faktycznie tak będzie mówili eksperci na antenie radiowej Jedynki w rozmowie z Tomaszem Matusiakiem. 
Audio
  • Obniżka akcyzy ma zapobiec podwyżkom cen prądu w 2019 roku. O to, czy faktycznie zapobiegnie mówili eksperci na antenie radiowej Jedynki w rozmowie z Tomaszem Matusiakiem/ Naczelna Redakcja Gospodarcza
Grupa Tauron realizuje szeroki program inwestycyjny.
Grupa Tauron realizuje szeroki program inwestycyjny.Foto: shutterstock

- Na bardzo krótki okres ceny dla gospodarstw domowych nie wzrosną - mówi Kamil Maliszewski, analityk mBanku. Jego zdaniem przede wszystkim brakuje impulsu do tego, aby gospodarstwa domowe oszczędzały energię. - Żebyśmy wiedzieli, że energia drożeje, bo tak musi być w obecnej gospodarce, ale żebyśmy starali się ograniczać jej zużycie. A można byłoby to zrekompensować na wiele sposobów np. poprzez ulgę podatkową - dodał. 

- Rozwiązanie rządu powinno mieć charakter wyłącznie krótkoterminowy - mówi Wojciech Jakóbik ekspert ds. energetyki - portal BiznesAlert.pl.

Ekspert podkreśla, że nie można w nieskończoność dokładać pieniędzy, gdy ceny energii będą rosły. 

Sejm uchwalił w piątek 28 grudnia 2019 r. ustawę obniżającą akcyzę na energię elektryczną, opłatę przejściową oraz ustalającą ceny energii na poziomie z 30 czerwca 2018 r. Jeszcze w piątek ustawa trafi do Senatu.

ustawa zmniejsza akcyzę na energię elektryczną z 20 do 5 zł za MWh, obniża też o 95 proc. opłatę przejściową, płaconą co miesiąc przed odbiorców energii elektrycznej w rachunkach. Opłaty przesyłowe i dystrybucyjne, płacone przez odbiorców zostają zamrożone na poziomie z 31 grudnia 2018 r.

Z kolei ceny energii w 2019 r. zostają ustalone na poziomie taryf i cenników sprzedawców obowiązujących 30 czerwca 2018 r. Umowy na dostawy w 2019 r., o ile zakładają wzrost cen w stosunku do poprzedniej umowy danego podmiotu, do 1 kwietnia 2019 r. będą musiały być skorygowane do poziomu z połowy 2018 r. z mocą od 1 stycznia 2019 r.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Tomasz Matusiak, kw 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak