X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kredyty hipoteczne. W grudniu duży spadek

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 11:10
Zainteresowanie kredytami hipotecznymi było w grudniu 2018 r. znacznie mniejsze niż rok wcześniej - wynika z analizy Biura Informacji Kredytowej. Polacy wnioskują jednak o wyższe kwoty niż rok wcześniej.
Średnia kwota wnioskowanego kredytu mieszkaniowego w grudniu ubiegłego roku wyniosła ponad 265 tysięcy złotych.
Średnia kwota wnioskowanego kredytu mieszkaniowego w grudniu ubiegłego roku wyniosła ponad 265 tysięcy złotych.Foto: shutterstock, kan_chana

Wówczas o kredyt mieszkaniowy wnioskowało ponad 25,5 tysiąca osób. Dla porównania w grudniu 2017 roku taki wniosek złożyło ponad 40 tysięcy osób. Jak wylicza Biuro, jest to spadek o ponad 37 procent. W przypadku grudnia 2017 i 2018 roku liczba dni roboczych była taka sama.

Średnia kwota wyższa

Jednocześnie średnia kwota wnioskowanego kredytu mieszkaniowego w grudniu ubiegłego roku wyniosła ponad 265 tysięcy złotych i była o 19,6 procent wyższa niż rok wcześniej.

Spadek liczby wniosków kredytowych może wynikać z tego, że pod koniec 2017 roku część klientów chciało skorzystać z ostatniej możliwości dopłat w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.

Ostrzejsze kryteria

Swoją politykę przyznawania kredytów zaostrzyły także instytucje finansowe. Klientów mogą ograniczać też wysokie ich zdaniem ceny mieszkań.

IAR, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Związek Banków Polskich: raty kredytów walutowych niższe niż złotowych

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 16:53
W ciągu ostatnich trzech lat poziom zadłużenia z tytułu walutowych kredytów mieszkaniowych wyraźnie spadł – poinformował prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kredyty mieszkaniowe mają wzięcie. Wyniki zeszłego roku najlepsze od 6 lat

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 14:58
W 2017 roku banki udzieliły ponad 190 tys. kredytów mieszkaniowych o łącznej wartości 44 mld zł – poinformował Związek Banków Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Poziom akcji kredytowej niespotykany od 2008 roku"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 15:20
Banki mogą w tym roku udzielić ponad 210 tys. kredytów hipotecznych, których wartość sięgnie 50-52 mld zł, to poziom nienotowany od 10 lat - poinformował Jacek Furga, przewodniczący Komitetu ds. Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych Związku Banków Polskich (ZBP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy warto przed czasem spłacić kredyt mieszkaniowy?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 13:10
Zakup mieszkania z pomocą banku to zobowiązanie na wiele lat. Całkowita lub częściowa spłata kredytu przed czasem, jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród Polaków. Sprawdzamy czy wcześniejsze zamknięcie długu może się opłacać?
rozwiń zwiń