more_horiz
Gospodarka

Pod koniec stycznia początek kampanii informacyjnej ws. PPK. W lipcu program wdrożą największe firmy

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 08:10
Pracownicze Plany Kapitałowe mają charakter prospołeczny, nie są drugim OFE; to program o kluczowym znaczeniu dla oszczędności Polaków - tak o PPK mówił premier Mateusz Morawiecki. Nowy program długoterminowego oszczędzania wszedł w życie 1 stycznia, pierwsze wprowadzą go już w lipcu największe firmy. Tymczasem Polski Fundusz Rozwoju zaczyna wkrótce kampanię informacyjną na ten temat.
Audio
  • PPK nabierają tempa. W styczniu rusza kampania informacyjna (Aleksandra Tycner/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Rafał Guz

Prezes PFR Paweł Borys powiedział na konferencji prasowej, że hasło programu to "W sumie się opłaca".

- To nawiązanie do tego, że pracownik, gromadząc oszczędności w ramach PPK, może skorzystać także z dopłat ze strony pracodawcy. Te oszczędności mają charakter długoterminowy i są efektywne. Cały program przynosi wymierne korzyści dla gospodarki, również dla przedsiębiorstw - podkreślił. Dodał, że Polski Fundusz Rozwoju przygotował też portal informacyjny, na którym można znaleźć m.in. listę instytucji, które zostały dopuszczone do wprowadzenia PPK. Portal działa pod adresem www.mojeppk.pl.

Premier: PPK to program gospodarczy i prospołeczny

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył natomiast, że jest to program cywilizacyjnie ważny dla Polski i zasadniczy dla budowania długoterminowych oszczędności, które są fundamentalne dla rozwoju gospodarczego w długim okresie. Jak mówił, pozwalają one chronić się przed popadaniem w zależność od zagranicy, a także realizować większe inwestycje.

Kilka miesięcy temu Polska została zakwalifikowana do krajów rozwiniętych - przypomniał premier. Szef rządu wskazywał, że inne kraje, będące w tym koszyku, już mają takie programy, więc PPK to kolejny krok potwierdzający naszą pozycję w grupie najlepiej rozwiniętych państw. Mateusz Morawiecki mówił, że Pracownicze Plany Kapitałowe to program budujący siłę gospodarczą i społeczną kraju.

Bo nade wszystko Pracownicze Plany Kapitałowe mają charakter prospołeczny - podkreślił  premier. Kampania informacyjna w mediach dotycząca PPK rozpocznie się 28 stycznia.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Aleksandra Tycner, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pracownicze Plany Kapitałowe. "To nie ma być następny OFE"

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 15:21
Rząd przyjął projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych. To dobrowolny system gromadzenia oszczędności emerytalnych, w który zaangażowane jest państwo, pracodawcy i pracownik. - To może być zachęta do oszczędzania – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mirosław Grewiński z Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: wzrost świadczeń emerytalnych to najwyższa waloryzacja od lat

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 10:42
- Wzrost świadczeń emerytalnych o minimum 70 zł to najwyższa waloryzacja od lat - powiedział w "Super Expressie" premier Mateusz Morawiecki. Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy, według którego od przyszłego roku wzrosną świadczenia wypłacane emerytom.
rozwiń zwiń